Zapomnij o bieganiu, czy brzuszkach – 5 prostych ćwiczeń, które powinnaś wykonywać przynajmniej raz na tydzień.

Bieganie i brzuszki? Zapomnij! Przygotowaliśmy zestaw 5 najlepszych ćwiczeń dla kobiet po 40 roku życia. Wystarczy wykonywać je raz na tydzień, by cieszyć się efektami.

Z wiekiem nasze ciało się zmienia. Efekty tych zmian widać na pierwszy rzut oka – skóra traci elastyczność, pogarsza się stan naszych włosów. Gospodarka hormonalna zwalnia, przez co szybciej nabieramy dodatkowych kilogramów i zdecydowanie ciężej jest nam je zrzucić.

Zmiany zewnętrzne to jedno. Upływ czasu odbija się również na naszym układzie kostnym i krwionośnym, pogarsza się stan naszych mięśni i stawów. Regularny wysiłek fizyczny może ten proces znacznie spowolnić. Znajdź czas przynajmniej raz w tygodniu na zestaw tych 5 prostych ćwiczeń, wzmocnisz dzięki temu mięśnie i poprawisz mobilność stawów.

Czy bieganie może zaszkodzić?

Bieganie wydaje nam się najbardziej naturalną formą aktywności fizycznej, ale nie jest to najlepszy wybór, jeśli dopiero co wstałaś z przysłowiowej kanapy. Paula Wolf, ceniona fizjoterapeutka i trenerka, mówi wprost: dla kobiet po 40 roku życia, bieganie jest kiepską opcją na spalanie kalorii i poprawę kondycji fizycznej.

Co więcej – bieganiem możesz sobie zaszkodzić! Jeśli nie jesteś wprawionym biegaczem, twoje ciało może nie być gotowe na taki wysiłek. W dojrzałym wieku dużo łatwiej się przeforsować, dlatego decyzję o tym, czy biegać czy nie, skonsultuj najpierw ze swoim lekarzem.

Jak często ćwiczyć?

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!