Regularne wykonywanie ćwiczeń może przynieść bardzo duże korzyści w zakresie korygowania sylwetki. Przykłady.

Jakie ćwiczenia wykonywać po 40-stce? Regularność to podstawa – tylko systematyczne ćwiczenia przyniosą zamierzony efekt

Dojrzałe kobiety, często zmagają się z wahaniami hormonów, które mogą prowadzić do nagłego wzrostu wagi i mniejszej sprawności organizmu. W zapobieganiu tym problemom pomogą regularne ćwiczenia, wykonywane co najmniej raz w tygodniu.

Trening dobrze wpłynie na usprawnienie mięśni i wzmocnienie tkanki kostnej, oraz zadba o dobry stan naczyń krwionośnych, eliminując tym samym problem powstawania żylaków. Chęć szybkiego zrzucenia wagi, często skłania kobiety do wykonywania długich, męczących treningów, biegania, lub stosowania niezdrowych diet.

Należy jednak pamiętać, że z wiekiem nasze mięśnie i stawy, stają się coraz słabsze, a nadmierny wysiłek, może tylko pogorszyć sprawę, a nawet prowadzić do problemów zdrowotnych.

Ćwiczenia poprawiające sprawność ruchową

Systematyczność w wykonywaniu treningów, pozwoli utrzymać kobietom odpowiednią masę ciała, poprawi stan ogólnej kondycji organizmu i przyczyni się do polepszenia sprawności ruchowej. Aby móc wykonywać ćwiczenia codziennie, należy pamiętać, aby nie przesadzać z ich intensywnością.

Krótkie, przyjemne, ale wykonywane systematycznie zajęcia ruchowe, będą gwarancją spektakularnych efektów. Ćwiczenia należy podzielić między różne partie ciała i sukcesywnie, każdego dnia poświęcać kilka chwil na ich wykonywanie. Do treningów przyda się mata sportowa lub gruby koc. 

Mięśnie brzucha, ud i pośladków

Dłonie i kolana opuść na matę. Wspierając się na nich, podnieś głowę do góry tak, aby tworzyła z resztą ciała linię prostą. Po przyjęciu wygodnej pozycji, ugnij jedną nogę w kolanie, podnieś do góry i przyciągnij, żeby jak najbardziej zbliżyć stopę do głowy. Następnie przytrzymaj w górze przez 5 sekund i opuść.
Po wykonaniu 15 powtórzeń, zrób to samo na drugą nogę.

Dodatkowo możesz zrobić inne ćwiczenie, które wzmacnia dolne partie pleców. Zaczynając od tej samej pozycji co poprzednio, podnieś do góry lewą rękę i prawą nogę, tak by utworzyły ze sobą równą linię, cały czas staraj się utrzymać równowagę za pomocą mięśni brzucha. Następnie zmień stronę i to samo wykonaj na prawą rękę lewą nogę.

Mięśnie pleców i brzucha

Aby wzmocnić kręgosłup, przede wszystkim należy popracować nad mięśniami pleców i brzucha, które stanowią dla niego ogromne wsparcie. Jednym z ćwiczeń, które świetnie na nie działa, jest unoszenie tułowia w leżeniu na brzuchu. Ręce powinny nas podtrzymywać. Bardzo ważne jest, aby wykonywać to ćwiczenie dokładnie i bez pośpiechu, aż do całkowitego wyprostowania rąk. Będąc w górze, warto wytrzymać w tej pozycji przez 3-5 sekund i dopiero wtedy, powoli odłożyć klatkę na podłogę. Ćwiczenie powtórz 30 razy.

Leżąc na plecach z rękami ułożonymi wzdłuż ciała, unieś jedną nogę, aby tworzyła kąt prosty z tułowiem. Następnie to samo zrób z drugą nogą. Kiedy obie nogi są w górze, przytrzymaj je w tej pozycji przez 10 sekund, a następnie, bez pośpiechu opuszczaj jedna po drugiej. Wykonaj 30 powtórzeń.

Usprawnienie nóg i stawów

Połóż się na plecach, unieś do góry ugięte w kolanach nogi i przyciągaj je w taki sposób, aby jak najbardziej zbliżyły się do klatki piersiowej. Ćwiczenie można sobie ułatwić, łapiąc rękami za podudzie i delikatnie dociskać. Doskonała regeneracja dla stawów kolanowych i biodrowych.

Przyjmując pozycję stojącą, naprzemiennie przyciągaj jedno i drugie kolano do klatki piersiowej. Aby zapobiec upadkowi, skoncentruj się na jednym punkcie i staraj się cały czas utrzymywać proste plecy.

To samo ćwiczenie można delikatnie zmodyfikować i wykonywać nawet w krótkiej przerwie od pracy lub podczas długiego, domowego seansu filmowego. Wystarczy, że wykonasz to samo co wcześniej, ale przy użyciu krzesła.

Pięknie i zdrowo, bez zbędnego wysiłku

Lekki i przyjemny wysiłek, wcale nie musi być nieskuteczny. Dobrze zaplanowane treningi, wykonywane systematycznie, są w stanie przynieść kobietom naprawdę zadowalające efekty. Żadna z pań nie musi się już martwić o utratę kondycji, nadwagę lub brak sprężystości. Wszystko dzięki kilku minutom dziennie, poświęconym na ciekawe zajęcia ruchowe, bez potu, bez biegania i bez zadyszki.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!