Na swoim profilu pokazała ciało po walce z chorobą. W dzień straciła 103 znajomych Może i straciła znajomych, ale z pewnością uratowała niejedną osobę.

Beth Whaanga to bardzo odważna i waleczna kobieta. Aby zachęcić inne Panie, aby zachowały wszelkie środki bezpieczeństwa i regularnie się badały, po operacji raka piersi opublikowała nietypowe zdjęcia na Facebook’u…

Beth Whaanga jest pielęgniarką i matką 4 dzieci. W dniu 32 urodzin dowiedziała się, że ma raka piersi.

W związku z powyższym Australijka przeszła podwójną mastektomię oraz histerotomię. Pomimo ogromu cierpienia i bólu, kobieta nie poddała się. Beth postanowiła nie ukrywać swoich blizn, wręcz przeciwnie zdecydowała się pokazać je publicznie, aby pomóc innym kobietom.

Beth nawiązała współpracę ze swoją przyjaciółką i fotografką Nadią Masot. Wspólnie stworzyły serię niezwykłych portretów, którą nazwały „Pod czerwoną sukienką”.

Udostępniając te zdjęcia na Facebooku Whaanga napisała:

UWAGA: te obrazy zawierają ujęcia topless. Nie mają one charakteru seksualnego. Celem projektu jest podniesienie świadomości na temat raka piersi. Jeśli uważasz, że te materiały są zbyt ofensywne, ukryj je w aktualnościach. Każdego dnia przechodzimy obok takich ludzi. Osoby te wyglądają zupełnie normalnie, ale pod ubraniem czasem ich ciała opowiadają inną historię. Nadia Masot i ja staramy się znaleźć osoby, które są chętne do wzięcia udziału w naszym projekcie, abyśmy wszyscy mogli pokazać innym skutki, do których prowadzą nowotwory. Wiek nie ma znacznie. Może właśnie Ty przez to przeszłaś?

Pomimo wyjaśnień i argumentacji Beth, znalazły się osoby, które skrytykowały kobietę. W ciągu kilku godzin po publikacji zdjęć na Facebook’u bohaterka wpisu straciła ponad 100 znajomych.

Ponadto do administratorów portalu społecznościowego przesłano kilka doniesień odnośnie naruszenia polityki zdjęć. Przedstawiciele Facebook’a skontaktowali się z Beth, aby poinformować ją, że nie usuną oni jej zdjęć.

Pomimo fali krytyki i nieprzyjemnych sytuacji związanymi z zachowaniem znajomych, Beth nie poddaje się. Kobieta powiedziała, że jeśli projekt pomoże choć jednej osobie, to będzie szczęśliwa. Tym samym będzie wiedziała, że było warto.

Beth to prawdziwa bohaterka, która zasługuje na wielki szacunek. Pomimo dramatycznych przeżyć, ogromu bólu i trudnych chwil, kobieta postanowiła pomóc innym.

Jeśli masz podobne zdanie, udostępnij ten post dalej, niech zobaczy go jak najwięcej osób!

Źródło i fotografie: huffingtonpost.com, dailymail.co.uk, heftig.co, medicaldaily.com

Tekst pochodzi z: popularne.pl

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!