Bardzo prosta i łatwa receptura na pyszny chleb z patelni – Pieczywo robione w domu, smakuje zdecydowanie lepiej niż to kupione w sklepie.

Pewnie nie wiesz, że chleb możesz przygotować w łatwy sposób na patelni!

Żadne kupione w sklepie pieczywo nie jest w stanie przewyższyć to domowej roboty. Co więcej tym razem obędzie się bez piekarnika. Poniżej przepis na to pieczywo tylko z patelni.

Składniki:

  • 330 ml wody
  • olej do smażenia
  • 15 g świeżych drożdży (lub 5g suszonych)
  • 500 g mąki pszennej
  • 10g soli

Przygotowanie:

Uszykuj miskę, wlej do niej ciepłą wodę i dodaj rozkruszone drożdże. Wymieszaj je dobrze, aż się rozpuszczą. (*** Jeśli wybierzesz suszone dodaj je do miski ze wszystkimi sypkimi składnikami i wtedy zalej wodą oraz wymieszaj.)

Do osobnej miski dodaj mąkę, sól i zaczyn z drożdży. Wszystkie składniki dobrze wyrobić. Ciasto zagnieść, aby miało jednolitą konsystencję.

Gdy będzie już gotowe, podzielić na dwie równe części. Z każdej ulepić kule.

Posypać tacę mąką i ułożyć na niej kule z ciasta. Przykryć je ściereczką i odstawić na pół godziny. Gdy wyrośnie, jedną kulę przełożyć na patelnię posmarowaną olejem.

Chleb smażyć na średnim ogniu przykrywając go pokrywką przez mniej więcej 12-15 minut.

Gdy upłynie wskazany czas, posmarować olejem wierzch chleba i obrócić go na drugą stronę.

Podobnie jak pierwszą stronę, smażyć go przez 12-15 minut na średnim płomieniu pod przykryciem.

Zdjąć chleb z patelni i w ten sam sposób usmażyć drugą kulę. Pyszne domowe bochenki są już gotowe, a w domu unosi się zapach świeżego pieczywa! Smacznego!

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!