Próba porwania dziecka w Szczecinie. Jest ostrzeżenie dla rodziców

Na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie nieznajomy mężczyzna miał proponować dziewczynce 100 złotych i zachęcać, żeby wsiadła do jego samochodu.

Sprawę nagłośnili nauczyciele ze szkoły, w której uczy się dziecko. Pedagodzy apelują do rodziców o ostrożność. Sprawą zajęła się policja.

Niebezpieczny mężczyzna, poruszający się czarnym samochodem, oferował jednej z naszych uczennic pieniądze – takie ostrzeżenie pojawiło się w poniedziałek m.in. na stronie Rady Osiedla Kasztanowe-Załom na Facebooku.

Opublikowali je nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 39. To w tej szczecińskiej placówce uczy się dziewczynka, której nieznajomy mężczyzna miał zaproponować rano 100 złotych.

„Podejrzewamy, że w ten sposób chciał ją zachęcić do tego, aby wsiadła do jego pojazdu” – napisała Gabriela Bederska, wicedyrektor SP nr 39 w Szczecinie.

Dziewczynka zachowała się odpowiedzialnie i od razu uciekła na przystanek. Po przyjeździe do szkoły zgłosiła ten fakt jednej z nauczycielek – PRZEKAZAŁA BEDERSKA

Szkoła powiadomiła o sprawie policję. „Prowadzimy w tej sprawie czynności i sprawdzamy, czy doszło do popełnienia przestępstwa” – mówi Ewelina Sierzchuła, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Jak się okazuje, nie był to jedyny taki przypadek w Szczecinie. Podobne zdarzenie miało miejsce w okolicach ulicy Bośniackiej.

„Dbajmy o bezpieczeństwo naszych dzieci” – apelują nauczyciele. Pedagodzy przeprowadzili w poniedziałek rozmowy edukacyjne z uczniami. Przypomnieli im, jak  należy się zachowywać w podobnej sytuacji. W szkole podjęto też  decyzję o zapewnieniu młodszym z uczniów opieki do momentu, gdy ze szkoły osobiście odbiorą ich rodzice.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!