PIS chciał zalegalizować dziecięcą prostytucję. Wielki skandal w sejmie.

Jak donosi oko.press, rząd Prawa i Sprawiedliwości próbował – przy okazji zmian dotyczących karania pedofilii – skasować z ustawy jeden zapis. Gdyby im się udało, seks z dziećmi, ale płatny, nie byłby karany.

Prawo i Sprawiedliwość ocknęło się po premierze filmu Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”  i postanowiło na kolanie, od ręki, rozpisać nowe prawo. Wymyślili, że zaostrzą kary za gwałty na dzieciach, zapomnieli jednak o karach za molestowanie.

Nie pomyśleli też o tym, że samo zaostrzenie prawa nie da zbyt wiele, jeśli wymiar sprawiedliwości nadal nie będzie umiał łapać pedofilów.

Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

PiS chciał zalegalizować dziecięcą prostytucję?

Teraz okazało się, że nie dla każdego PiS kary chciał zaostrzyć. Ba, niektórym przestępcom seksualnym wręcz by się upiekło. Po cichu, pod osłoną medialnej ochrony dzieci przed pedofilami, PiS chciał usunąć z ustawy zapis o karaniu za seks z dziećmi za pieniądze!

Co to znaczy?

Tyle, że wystarczyłoby wykorzystać seksualnie dziecko i mu zapłacić, a o przestępstwie nie byłoby mowy. Prostytucja dziecięca byłaby właściwie legalna!

Z Kodeksu karnego, po zmianach PiS zniknąłby paragraf 2 artykułu 199. Z pozoru nie zmieniłoby się wiele. W rzeczywistości – przestałby też obowiązywać paragraf 3, który mówi o karaniu za dziecięcą prostytucję…

Oto „niewygodny” dla PiS zapis.

§1. Kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§2. Jeżeli czyn określony w § 1 został popełniony na szkodę małoletniego, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§3. Karze określonej w § 2 podlega, kto obcuje płciowo z małoletnim lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej albo doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, nadużywając zaufania lub udzielając w zamian korzyści majątkowej lub osobistej albo jej obietnicy.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!