Igor i Zuzia prawie zostali zagryzieni przez Amstaffa. Przeszłość psa nie jest kolorowa

środę, w niewielkiej wsi pod Mławą, w województwie mazowieckim, doszło do brutalnego pogryzienia. 3-letni Igor razem z 8-miesięczną siostrzyczką – Zuzią, bawili się w ogrodzie. Niespodziewanie na dzieci rzucił się pies rasy amstaff. Rodzeństwo w ciężkim stanie walczy o życie w szpitalu.

Igor i Zuzia prawie zostali zagryzieni przez Amstaffa. Przeszłość psa nie jest kolorowa
Udostępnijfakt.pl

Oto relacja 18-letniej Oli, sąsiadki, która była świadkiem tej sceny:

Byłam z koleżanką na posesji obok. Widziałam co się dzieje. Pies wyszarpał malutką dziewczynkę z rąk matki i szarpał nią jak szmacianą lalką. Krzyknęłam przez siatkę, aby rodzice podali mi rannego chłopca, aby choć on był bezpieczny

Przeszłość amstaffa

Zwierzak trafił do rodziny zaledwie dzień wcześniej. W piątek, do Prokuratury Okręgowej w Płocku zadzwoniła poprzednia właścicielka psa. Kobieta opowiedziała, że czworonóg zaczął zachowywać się agresywnie dopiero wtedy, kiedy w jej domu pojawiło się dziecko. Właśnie z tego powodu wystawiła ogłoszenie, że odda psa. Jednak zaznaczyła, że osoba, która go przygarnie nie powinna mieć dzieci.

Igor i Zuzia prawie zostali zagryzieni przez Amstaffa. Przeszłość psa nie jest kolorowaUdostępnij

Tragiczne skutki

Do kobiety zgłosił się mężczyzna, który tego samego psa sprzedał potem Kamilowi G. – ojcu Igora i Zuzi. Wszystko wskazuje na to, że handlarz nie poinformował rodziców o tym, że amstaff nie toleruje dzieci.

Zaklinał się, że pies był chowany z dziećmi i jest spokojny – napisała na jednym z portali mama pogryzionych maluchów

Póki co nikt w tej sprawie nie usłyszał jeszcze zarzutów.

*Zdjęcie psa ma charakter polądowy

Źródło: fakt.pl | Fotografie: fakt.plpxhere.com

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!