Moja babcia nawet straci na wadze przy tej diecie: mięso i ryby, ale nie banany i jabłka

Jeśli chcemy stracić na wadze musimy uzbroić się w cierpliwość, a przede wszystkim w silną wolę. Na początku drogi, kiedy dopiero padła decyzja o odchudzaniu, wszystko wydaje się być proste, ale z czasem rzeczywistość wszystko weryfikuje.

Zbyt restrykcyjne diety sprawiają, że szybko tracimy zapał i samozaparcie powracając do starych nawyków żywieniowych. Dziś podpowiem rozwiązanie, które może pomóc w osiągnięciu sukcesu, jakim jest wymarzona waga, a co za tym idzie zdrowie i komfort życia.

To dieta łącząca założenia diety niskowęglowodanowej z dietą opracowaną przez dietetyka i trenera fitness Jorge’a Cruise’a. Nazwa jest bardzo prosta – „100”.

Dieta Cruis’a – o co chodzi w magicznej liczbie 100?

Istotą diety opracowanej przez znanego dietetyka jest spożywanie nie więcej niż 100 kalorii pochodzących z węglowodanów dziennie. Wielu trenerów, podobnie J. Cruise’a uważa, że tyjemy od nadmiaru tzw. „kalorii cukrowych”.

Założeniem jest trzymanie się formuły, jaką zastosowali dietetycy, aby plan zrzucania nadmiaru kilogramów przyniósł oczekiwany efekt.

Metoda polega na pomnożeniu liczby węglowodanów zawartych w danym produkcie przez 4. To proste działanie wykazuje zależność, że 1 g węglowodanów odpowiada 4 kcal pochodzących od cukru. Przykładowo jeden średniej wielkości ziemniak zawiera 17 g węgli, czyli 4 x 17 g  = 68 kcal .

Co jeść, aby udało nam się skutecznie schudnąć?

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!