Oto skuteczny, domowy sposób na brudne szafki kuchenne: nie kupuję już drogich środków ze sklepu

Niestety płytki w kuchni również narażone są na zanieczyszczenia. Możemy na nich znaleźć resztki pryskającego oleju, a także zaschnięte opary po gotowaniu.

Na to też mamy sposób, wystarczy rozpuścić 4 łyżki boraksu, 100 ml ciekłego amoniaku oraz 100 ml octu w 4 litrach ciepłej wody. Płytki zwilż powstałą mieszanką i zetrzyj brudny osad. Efekt jest natychmiastowy, koniecznie wypróbuj.

Brzydki zapach z lodówki

W przypadku pozbywania się nieprzyjemnego zapachu z lodówki skuteczna okazuje się być soda oczyszczona. Wystarczy wymieszać 4 łyżki sody oczyszczonej z 1 litrem wody.

Tak przygotowaną mieszaninę umieść w butelce z aerozolem, dokładnie spryskaj wnętrze lodówki i pozostaw na kilka minut. Po upływie czasu wszystko zetrzyj szmatką. Nieskazitelnie czysta i bezzapachowa lodówka gwarantowana!

Okna w kuchni mogą być czyste na dłużej

Często myjesz okna, ponieważ nieustannie brudzą się przez tłuszcz lub opary kuchenne? Kiedy myjesz okna, przetrzyj je czystą szmatką pokrytą paroma kroplami płynnej gliceryny. Okna pozostaną wolne od brudu i zanieczyszczeń na dłużej.

Czytaj dalej

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!