Oto skuteczny, domowy sposób na brudne szafki kuchenne: nie kupuję już drogich środków ze sklepu

Przeważnie do czyszczenia kuchni używamy wielu środków chemicznych dostępnych w sklepach.

Często okazują się one skuteczne, jednak warto poznać tanie, domowe sposoby na wyczyszczenie kuchni, które stosowały nasze babcie. Poznaj kilka niezawodnych sposobów na solidne umycie swojej kuchni, efekty są gwarantowane i długoterminowe!

Tłuste zabrudzenia w kuchni

Ciężko Ci będzie uwierzyć, jak łatwo możesz pozbyć się tłustego osadu znajdującego się na szafkach kuchennych. Koniec z udręką czyszczenia brudnych blatów, ten sposób pomoże Ci uporać się z nawet najbardziej zanieczyszczoną powierzchnią, bez zbędnego szorowania.

Co będziesz potrzebować:

  • 60 ml octu
  • 200 – 300 g sody oczyszczonej
  • 2 łyżki oleju
  • 3 łyżki mydła w płynie lub płynu do mycia naczyń
  • sok z 2 cytryn

Wszystkie składniki ze sobą połącz. Taką mieszankę nałóż na zabrudzone miejsce i pozostaw na około 5 minut. Po upływie tego czasu umyj całość gąbką i wytrzyj.

Efekty będą widoczne od razu. Aby pozbyć się tłuszczu z rogów szafki, użyj wykałaczki lub starej szczoteczki do zębów.

Brudne płytki na ścianach kuchni

Niestety płytki w kuchni również narażone są na zanieczyszczenia. Możemy na nich znaleźć resztki pryskającego oleju, a także zaschnięte opary po gotowaniu.

Na to też mamy sposób, wystarczy rozpuścić 4 łyżki boraksu, 100 ml ciekłego amoniaku oraz 100 ml octu w 4 litrach ciepłej wody. Płytki zwilż powstałą mieszanką i zetrzyj brudny osad. Efekt jest natychmiastowy, koniecznie wypróbuj.

Brzydki zapach z lodówki

W przypadku pozbywania się nieprzyjemnego zapachu z lodówki skuteczna okazuje się być soda oczyszczona. Wystarczy wymieszać 4 łyżki sody oczyszczonej z 1 litrem wody.

Tak przygotowaną mieszaninę umieść w butelce z aerozolem, dokładnie spryskaj wnętrze lodówki i pozostaw na kilka minut. Po upływie czasu wszystko zetrzyj szmatką. Nieskazitelnie czysta i bezzapachowa lodówka gwarantowana!

Okna w kuchni mogą być czyste na dłużej

Często myjesz okna, ponieważ nieustannie brudzą się przez tłuszcz lub opary kuchenne? Kiedy myjesz okna, przetrzyj je czystą szmatką pokrytą paroma kroplami płynnej gliceryny. Okna pozostaną wolne od brudu i zanieczyszczeń na dłużej.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!