Jem i nie boję się, że przytyję – Dietetyczny deser inspirowany ptasim mleczkiem – tylko z 2 składników.

Jeśli jesteś fanem klasycznego ptasiego mleczka tak jak my, na pewno wiesz, że wraz z jego pysznym smakiem trzeba liczyć się z wysoką kalorycznością.

Nie jest to problemem, dopóki nie mamy ochoty, by pochłonąć całe pudełko albo aktualnie jesteśmy na diecie. Z pomocą przychodzimy my, cali na słodko! Mamy przepis na deser, który zadowoli największego smakosza ptasiego mleczka, a do jego wykonania potrzebne są tylko dwa składniki!

Przygotuj:

  • 16 g żelatyny
  • 400 ml musu z jabłek (możesz kupić lub przygotować samodzielnie)

Mus umieść w naczyniu żaroodpornym i dodaj do niego przygotowaną wcześniej żelatynę. Odstaw mieszankę na około 5 minut, by miała czas nabrać objętości.

Przygotuj kąpiel wodną, czyli do garnka nalej wody, a w momencie, gdy będzie już ciepła postaw na niej przygotowane składniki.

Podgrzewaj mieszankę w kąpieli wodnej, ciągle mieszając. Upewnij się, że żelatyna całkowicie rozpuściła się w musie. Odstaw składniki do ostygnięcia, nie powinno zając to więcej niż 15 minut.

Następnie ubij całość mikserem do uzyskania puszystej masy. Gotową piankę przełóż do płaskiego naczynia i umieść w lodówce na minimum godzinę.

Po tym czasie pianka powinna stężeć i być gotowa do krojenia! Smacznego!

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!