Oto Istotne znaki ostrzegawcze informujące o zakrzepie żył – nie bagatelizuj ich, bo może się to źle skończyć

Warto dowiedzieć się jaki są istotne znaki ostrzegawcze, dzięki którym można dowiedzieć się o zakrzepie żył.

Zakrzepica żył stanowi chorobę, która zwykle występuje u kobiet, ale i też mężczyzn. Pojawianie się zakrzepów w krwionośnych naczyniach jest niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Zakrzep krwi może bowiem oderwać się od swojego miejsca i przemieszczać się po organizmie. Po dotarciu do płuc może on spowodować poważne konsekwencje.

10 najczęściej pojawiających się objawów, które zwykle towarzyszą zakrzepicy żył:

Jednym z nich jest ból w klatce piersiowej podczas wykonywania oddechów. Zwykle jest on kłujący i ostry. Ważne, żeby jak najszybciej udać się do szpitala, aby nie doszło do poważniejszych problemów.

Ból ręki albo nogi to kolejny charakterystyczny objaw dla zakrzepicy żył. Niestety, ale bardzo często jest on lekceważony. Można go odczuć w momencie chodzenia oraz poruszania stopą czy też nadgarstkiem. Błędem jest pomylenie go ze zwykłym skurczem.

Dodatkowo, zbyt częste ataki suchego kaszlu albo zwiększone tętno bądź duszność czy też ból w klatce piersiowym są objawami, które wskazują na zator płucny.

Kolejnym objawem zakrzepicy żył jest obrzęk kończyn przejawiający się jako opuchnięte kostki.

To alarmująca wiadomość, dlatego że zakrzep, któremu towarzyszy dany obrzęk jest najczęściej odrywany, a to potem doprowadza do narządów niezwykle potrzebnych, aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Zadyszka to następny objaw, na który warto zwrócić szczególną uwagę zwłaszcza wtedy, gdy jest ona mylona z wzięciem zwykłego głębokiego oddechu.

Pojawiające się czerwone albo ciemne przebarwienia występujące na nodze i dodatkowo bez konkretnej przyczyny stanowią charakterystyczny objaw dla zakrzepu.

Okolice takiego przebarwienia mogą być także znacznie bardziej czułe, a nawet cieplejsze. W momencie ich pojawienia się możliwe jest, iż pojawi się jeszcze ból palców u danej stopy.

Pojawiająca się czerwona smuga wzdłuż żyły stanowi normalną zmianę.

Natomiast, jeśli w miejsc jej występowania odczuwa się ciepło podczas dotyku to nie musi ona być akurat zwykłym siniakiem, ale objawem występującej zakrzepicy żył.

Częściowa bądź w najgorszym wypadku całkowita ślepota są kolejnym bardzo ważnym objawem wskazującym na pojawienie się zakrzepicy żył.

Ponadto, może ona wskazywać też na niedrożność środkowej tętnicy siatkówki. Taka dolegliwość jest niepokojąca, a szczególnie wtedy, kiedy pojawiają się inne, dodatkowe i następne objawy spośród których można przykładowo wskazać na: zawroty głowy, a nawet problemy z utrzymaniem prawidłowej równowagi przez jakikolwiek okres czasu.

Opisanych wyżej symptomów nie wolno bagatelizować.

Niezwykle istotne jest, żeby bardzo dokładnie obserwować swój organizm i natychmiast reagować nawet na te najmniejsze niepokojące objawy. Lepiej wykryć daną wadę w organizmie wcześniej, aby specjalista mógł wdrożyć odpowiednie leczenie pacjenta, stosują odpowiednie leki, dietę, jeśli będzie to konieczne i wszelkie inne potrzebne zalecenia.

Nie warto czekać do momentu, w którym charakterystyczne objawy jeszcze bardziej nasilą się w znacznym stopniu, ponieważ takie przyczyny mogą już być nieodwracalne w czasie.

Nie warto eksperymentować na własnym zdrowiu!

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!