Doskonałe Efekty W Krótkim Czasie: Wyzwanie Planka – Wyrzeźbi Twój Brzuch Już W 21 Dni.

Poszukujesz szybkiego i prostego sposobu, aby mieć płaski brzuch? Ta metoda sprawi, że Twój brzuch zmieni się nie do poznania już w 3 tygodnie! Podejmij wyzwanie Planka.

Rezultaty będą widoczne, już po 21 dniach. Nigdy więcej nie poczujesz się niezręcznie w obecności znajomych, na plaży czy w przymierzalni. Płaski i smukły brzuch to marzenie każdego z nas. Pełni podziwu przyglądamy się na tak zwany sześciopak u sportowców czy naszych znajomych, którzy prowadzą aktywny tryb życia.

Często jednak jest nam trudno zmotywować się do działania. Kiedy już uda nam się podjąć decyzję do ćwiczenia brzucha, zazwyczaj decydujemy się na standardowe brzuszki, przez wielu uważane za najlepsze ćwiczenie. Nie jest to jednak dobry wybór. Istnieją ćwiczenia statyczne, takie jak plank, inaczej nazywany „deską”, które mogą przynieść o wiele lepsze efekty w czasie pracy nad mięśniami brzucha.

Na samym początku można pomyśleć, że deska jest prostym ćwiczeniem, ale można bardzo się pomylić. Utrzymanie odpowiedniej pozycji potrafi zmęczyć bardziej niż 100 brzuszków każdego dnia. Plank wzmacnia nie tylko głębokie mięśnie brzucha, ale ma też pozytywny wpływ na górne partie naszego ciała. Podejmując wspomniane wyżej wyzwanie, zobaczysz, że powoduje ono intensywne napięcie mięśni, dzięki czemu rezultaty są możliwe do zaobserwowania już po krótkim czasie.

Jak już powiedzieliśmy, Wyzwanie Planka trwa 21 dni, a w jego skład wchodzą różne zestawy ćwiczeń na każdy tydzień:

Pierwszy tydzień

Pierwszego tygodnia Twoim głównym zadaniem będzie codzienne utrzymanie ciała w zaprezentowanej pozycji przez 30 sekund. Z czasem Twoja kondycja zacznie się poprawiać i możliwe, że poczujesz potrzebę wydłużenia okresu wykonywania ćwiczenia.

Wtedy polecamy zwiększenie do 60 sekund. Nie zapominaj jednak o dokładnej obserwacji swojego ciała. Nigdy nie rób nic na siłę! Lepiej wykonuj ćwiczenie krócej, ale bezpiecznie, bez ryzyka nabawienia się kontuzji.

Drugi tydzień

Drugi tydzień to czas na podwyższenie poprzeczki. Zwiększ czas wykonywania ćwiczenia o 30 sekund. Jeżeli w pierwszym tygodniu byłeś wobec siebie bardziej wymagający, lub umożliwiła Ci to dotychczasowa forma i wykonywałeś je przez podstawowe 30 sekund, wówczas powinieneś wydłużyć czas do minuty. W sytuacji, gdy podczas pierwszych siedmiu dni zwiększyłeś czas, teraz Twój czas wyniesie 90 sekund!

Trzeci tydzień

Ostatni tydzień to dodatkowe 60 sekund do czasu wykonywania ćwiczenia. Będzie teraz wynosił 120 lub 150 sekund każdego dnia w zależności od Twoich wcześniejszych postępów. Przed rozpoczęciem wyzwania musisz pamiętać, że osiągnięcie wymarzonego rezultatu wymaga systematyczności i wytrwałości w wykonywaniu planka.

Ćwiczenie każdego dnia  zapewni Ci widoczne rezultaty. Jeśli poczujesz, że Twoja motywacja spada, przypomnij sobie, jaki miałeś cel. Pomyśl, jak niedługo może wyglądać Twój brzuch. Uważaj, możesz się uzależnić od tego ćwiczenia! Powodzenia!

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!