Niezwykły finał wojennej miłości. Odnaleźli się po 75 latach

Ta historia wzruszyła internautów na całym świecie. To w końcu gotowy scenariusz na filmowy romans. Ona – 18-letnia Francuzka, on – amerykański żołnierz. W 1944 roku zakochali się w sobie bez pamięci, ale rozdzieliła ich wojna. Los połączył ich ponownie – po 75 latach.

K.T. Robbins poznał piękną Jeannine Ganaye podczas II wojny światowej, gdy w 1944 roku walczył w Briey w północno-wschodniej Francji. On miał 24 lata, ona 18. Ich płomienny romans trwał zaledwie dwa miesiące, bo żołnierz został oddelegowany do walk na froncie wschodnim.

Po wojnie wrócił do Stanów i założył rodzinę. Na zawsze zachował jednak czarno-białe zdjęcie pięknej Jeannine. Po latach 97-letni dziś K.T. Robbins i 92-letnia Francuzka spotkali się ponownie.

Rozdzieliła ich wojna, spotkali się po 75 latach

To dzięki francuskiej stacji telewizyjnej France 2. Dziennikarze, przy okazji kręcenia reportażu o weteranie z okazji obchodów 75. rocznicy D-Day, czyli lądowania w Normandii, zobaczyli w zbiorach Robbinsa zdjęcie młodej Jeannine. Kobietę odnaleźli w domu spokojnej starości w Montigny-lès-Metz i zorganizowali spotkanie byłych kochanków.

„Zawsze byłaś w moim sercu” – miał powiedzieć Robbins po latach. Dziś oboje są wdowcami. Obiecali sobie, że jeszcze się spotkają.  (Źródło RadioZET.pl/Today Show)

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!