Wiele ludzi nakleja folię bąbelkową na okna. Chcą zdążyć przed zimą

Zbliżają się coraz chłodniejsze dni, dlatego też powinniśmy zadbać o utrzymanie ciepła w naszym mieszkaniu. Nieszczelne okna mogą doprowadzić do ucieczki ciepłego powietrza z Twojego domu, a jeśli zdecydujesz się na ciągłe podkręcanie grzejników i podwyższanie temperatury pieca centralnego ogrzewania, możesz spodziewać się wysokich rachunków.

Istnieje jednak prosty i szybki trik dzięki, któremu uszczelnisz swoje okna bez wydawania dużej kwoty. Wystarczy Ci tylko plastikowy spryskiwacz, woda oraz folia bąbelkowa!

 pixabay.com

Pierwszym krokiem jest wycięcie folii bąbelkowej, odpowiednio do rozmiaru okna. Z tym materiałem bez problemu możesz dobrać odpowiednią wielkość i łatwo przyciąć jego nadmiar. Następnie wlej wodę do spryskiwacza i spryskaj szybę od wewnątrz.  Zrób to samo z wypukłą stroną folii. Teraz delikatnie przymocuj folię wypukłą stroną do szyby. Jeśli zrobisz to dobrze, ten trik posłuży Ci przez całą zimę.


youtube.com

Gdy już wykonasz tę domową izolację warto opuścić żaluzje – zadziała to jak kolejna warstwa izolacyjna. Nie przejmuj się, że po zakończeniu zimy Twoje okna będą brudne, a folia zostawi widoczne smugi – usunięcie folii jest tak samo proste jak aplikacja. Jedyne co musisz zrobić, to delikatnie usunąć folię bąbelkową. Po zdjęciu zobaczysz, że nie zostały po niej żadne ślady!

 Źródło: youtube.com

Co myślisz o takim sposobie izolacji?

Tekst pochodzi z: popularne.net

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!