10 przydatnych zastosowań płynu WD-40. Ten środek potrafi zdziałać cuda

Wydawać by się mogło, że płyn WD-40 służy jedynie do odkręcania śrub. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że ten tajemniczy środek ma znacznie więcej ciekawych rozwiązań. Znając jego zastosowania grzechem byłoby nie mieć go w swoim domu. My przedstawiamy Wam tylko te najlepsze porady.

Czy chcesz usunąć plamy, wyczyścić klozet a nawet usunąć pierścionek niemożliwy do ściągnięcia, wszystko co musisz zrobić, to chwycić puszkę WD-40. Ten produkt działa lepiej niż jakikolwiek inny środek do usuwania plam czy smaru. Nie wierzysz? Przekonaj się sam!

Spryskaj szyby samochodowe lub okna w domu WD-40, a śnieg nie będzie do nich przylegał.

Może być we włosach, na dywanie, tapicerce czy bucie. Spryskaj miejsce i zacznij trzeć ściereczką. Musi zejść!

WD-40 idealnie nadaje się do ruzpuszczania brudów znajdujących się w sedesie. Spryskaj muszlę klozetową, pozostaw na kilka sekund i użyj szczotki do WC do zebrania brudu.

Ostrza nożyczek się tępią, co jest naturalną sprawą. Aby znów były ostre jak brzytwa, spryskaj je WD-40.

Spryskaj WD-40 gąbkę lub wilgotną szmatkę i przetrzyj nią plamę.

Tylko przez chwilę nie patrzyłeś na dziecko, a ono już zajęło się malowaniem ściany. Co zrobić? Oczywiście spryskać WD-40 i wytrzeć powierzchnię. Pamiętaj jednak, że nadaje się tylko do ścian o śliskiej fakturze.

Zanim zdecydujesz się na jakiś odważny krok, spróbuj najpierw spryskać palec tym środkiem. Powinno pójść gładko!

Chociaż szklane drzwi prysznicowe wyglądają bardzo ładnie, muszą być czyszczone po każdej kąpieli, aby zapobiec pojawianiu się kamienia. Spryskaj WD-40, a nadmiar oleju dokładnie wypoleruj.

Zamiast wydawać pieniądze na drogą hydroizolację w spray’u, stwórz dla niej alternatywę rozwiązanie z WD-40: spryskaj buty i patrz, jak odpierają „ataki” wody.

Jeśli nie możesz jej ściągnąć ze słoika, spryskaj naklejkę, odstaw na 5 minut, a po czasie przetrzyj gąbką.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!