Ujawniono wysokość emerytur niektórych polityków. Ludzie nie kryją oburzenia tymi kwotami

Emerytury w naszym kraju to temat bardzo kontrowersyjny. Poruszenie jednak nie jest bezpodstawne, ponieważ zdarza się, że emerytom brakuje pieniędzy, gdy dokonają zakupów żywieniowych, opłacą leki i zobowiązania, takie jak czynsz czy media. Serce pęka na widok starszych ludzi, którzy w czasie zakupów w supermarkecie liczą każdy grosz, kupują najtańsze rzeczy, aby móc tylko jakoś przeżyć.

O taką sytuację nie muszą martwić się politycy, którzy coraz częściej decydują się na ten zawód, aby właśnie później na starość mieć atrakcyjną emeryturę

To, jak wyglądają emerytury europosłów, sprawia, że aż chciałoby się publicznie zapytać o to, gdzie jest ta sprawiedliwość. Super Express wyliczył, ile może wynieść emerytura europosła. Wylicza się ją na podstawie zasadniczej pensji oraz tego, jaki się ma staż pracy. Weźmy na przykład europosła, który przez 5 lat pracował i pensję w wysokości 6000 zł, ale wcale nie jest powiedziane, że w Brukseli będzie tylko jedną kadencję, ponieważ niektórzy przebywają już trzecią, co w przyszłości może zapewniać im nawet 20 000 emerytury!

Myślicie, że to koniec? Bynajmniej! Do tej emerytury europejskiej należy doliczyć także polską, a to z kolei, jak podaje Wirtualna Polska, prawie 10 razy więcej niż to, co przeciętnie ma emeryt w Polsce

Czy są takie osoby z możliwością emerytury sięgającą kilkudziesięciu tysięcy złotych? Oczywiście. Jest dużo takich rekordzistów, a wśród nich Jerzy Buzek, Adam Gierek, Dariusz Rosati, Ryszard Czarnecki, Janusz Lewandowski, Jacek Saryusz-Wolski czy Danuta Hubner.

Czy to sprawiedliwie, aby ktoś nie miał, co jeść, a ktoś inny nie miał, co zrobić z pieniędzmi?

Źródło: finanse.wp.pl | Fotografie: flickr.comfacebook.com

Tekst pochodzi z: popularne.pl

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!