Lekarze oraz dietetycy ostrzegają przed piciem tego napoju. Ja już przestałam go pić.

Na rynku można spotkać się z wieloma napojami gazowanymi. Bardzo chętnie sięgają po nie zarówno ci najmłodsi, jak i osoby starsze.

Są one nie tylko orzeźwiające, ale również dobrze smakują. Pojawia się więc pytanie, czy są one również bezpieczne dla organizmu człowieka.

W niniejszym artykule chcielibyśmy przedstawić Państwu kilka interesujących informacji na temat napoju gazowanego, jaki jest Cola. Zapraszamy!

Lekarze oraz dietetycy ostrzegają przed piciem tego napoju.

Cola jest napojem gazowanym, który jest jednym z najpopularniejszych i chętnie się po niego sięga. Niestety jak wskazują statystyki coraz więcej młodych osób pije ten napój. Dr West Conner zajmuje się prowadzeniem zajęć z zakresu farmacji, z których jasno wynika kilka powodów, dla których warto odstawić ten napój.

W ciągu pierwszych 10 minut od momentu spożycia tego napoju do organizmu zostaje dostarczonych około dziesięciu łyżeczek cukru. W naturalnej sytuacji, gdybyśmy spożyli jednorazowo 10 łyżek cukru to nasz organizm powinien się zbuntować i doprowadzić do wymiotów.

Natomiast w sytuacji spożywania Coli nie dzieje się tak, ponieważ w organizmie jest wytwarzany kwas fosforowy, który zabija słodki smak.

Kolejną kwestią, dla której powinniśmy zdecydować się na odstawienie tego napoju jest fakt, że po upływie 20 minut poziom cukru we krwi podskakuje jak szalony oraz uwalnia się insulina. W efekcie czego wątroba zaczyna natychmiastowo zamieniając cukier, którym dysponuje w nadmiarze, w tłuszcz.

Następnym powodem, który przemawia za odstawieniem Coli jest fakt, iż po upływie czterdziestu minut organizm człowieka zaczyna absorbować całą zawartość kofeiny z Coli. W efekcie tego zjawiska zaczynają się rozszerzać źrenice, zaczyna zwiększać się ciśnienie krwi w organizmie, jak również wątroba zaczyna wysyłać więcej cukru do krwi. Powoduje to uczucie zmęczenia oraz złe samopoczucie.

Po upływie jednej godziny od momentu spożycia Coli kwas fosforowy zaczyna łączyć się z cynkiem, wapnem oraz magnezem. Prowadzi to do tego, że metabolizm zaczyna ponownie przyśpieszać.

W następnej kolejności pojawia się tak zwany „efekt kofeiny” polegający na tym, że organizm pozbywa się magnezu, wapnia, cynku i elektrolitów, a łączy się to z częstymi wizytami w toalecie.

Na samym końcu należy również wspomnieć o tym, że gdy proces euforii przeminie to pojawia się stan przypominający hipoglikemię.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!