O tym dodatku mało kto wie. Można otrzymać 553 złotych i to bez względu na wiek

To już naprawdę ostatni moment na to, by jeszcze we wrześniu otrzymać z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ekstra 300 złotych. Pieniądze można wykorzystać na sfinansowanie dziecku wyprawki szkolnej, ale żeby móc się z nich szybko cieszyć, wniosek trzeba złożyć jeszcze w sierpniu. Zwlekać nie warto, bo według szacunków, zakupy dla ucznia mogą nas kosztować w tym roku wyjątkowo słono. Co więc należy zrobić?

ZUS przypomina o składaniu wniosków o wypłatę 300 plus

300 plus to już kolejny, obok 500 plus, program wprowadzony przez Zjednoczoną Prawicę, dedykowany rodzinom. W jego ramach rodzice i opiekunowie uczniów co roku mogą ubiegać się o wypłatę z ZUS dodatkowych 300 złotych na wyprawkę szkolną.

W obliczu galopującej inflacji to niby nic, bo według niektórych szacunków zakup podręczników, zeszytów, przyborów szkolnych i innych niezbędnych rzeczy w tym roku może nas kosztować nawet 1500 złotych, jednak właśnie w tych ciężkich czasach, każdy grosz wydaje się być cenny.

Właśnie dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina zapominalskim, że pieniądze nie należą się z automatu i aby je otrzymać, trzeba złożyć wniosek. Co więcej, żeby mieć pewność, że 300 złotych zasili nasze konta jeszcze we wrześniu, dokumenty muszą trafić do ZUS jeszcze w sierpniu. To więc ostatni dzwonek na dopełnienie formalności.

Złożysz wniosek do końca sierpnia, szybciej otrzymasz pieniądze

Wszystkie osoby, które złożą wnioski o 300 plus do 31 sierpnia, pieniądze z pewnością otrzymają do 30 września. Jeśli natomiast wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, wypłata nastąpi w terminie dwóch miesięcy. Jest jednak pewna bardzo ważna kwestia – wnioskować o dodatek można maksymalnie do 30 listopada.

Samo złożenie dokumentów do ZUS wydaje się być proste, tym bardziej nie warto zwlekać do ostatniej chwili. Rodzice i opiekunowie mogą zrobić to na kilka sposobów: poprzez aplikację mobilną mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia i bankowość elektroniczną. Na jednym wniosku może być więcej niż jedno dziecko.

Polacy chętnie korzystają z programu Dobry Start

Wiele osób już zawnioskowało o pieniądze z programu Dobry Start, o czym poinformowała PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Jak przekazała, w tej edycji złożono już ponad 3,69 mln wniosków na prawie 4 mln dzieci.

Co istotne, pieniądze przyznawane są na każde uczące się dziecko, bez względu na to, jakie dochody ma jego rodzic czy opiekun. 300 złotych na zakup wyprawki szkolnej można otrzymać tylko jeden raz w roku.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!