Tarczycę można leczyć nie tylko biorąc tabletki. Lekarze zdziwieni możliwościami, jakie daje domowe leczenie

Stan naszej psychiki i całego układu nerwowego, jest ściśle związany z tarczycą. Wiąże się z nią także przewód pokarmowy, układ sercowo-naczyniowy, rozrodczy, a nawet mięśniowo-szkieletowy. Kiedy tarczyca przestaje sobie radzić, spadają na nas okropne problemy i choroby.

Główne hormony produkowane przez tarczycę, złożone z jodu oraz tyrozyny, to trójjodotyronina (zwana T3) i tyroksyna (nazywana T4). Biologiczna aktywność T3 nie ulega wątpliwościom, ale T4 pozostaje w uśpieniu do momentu przekształcenia w trójjodotyroninę.

Trzecim produkowanym przez tarczycę hormonem jest kalcytonina, odpowiedzialna za utrzymanie w organizmie prawidłowego poziomu wapnia i metabolizmu minerałów. Ma też wpływ na tkanki kostne, a przede wszystkim ich integralność i regenerację. Zbyt wysoki jej poziom, może oznaczać problemy onkologiczne.

Stany chorobowe tarczycy dają się wykryć dopiero na późnym etapie, dlatego bardzo ważna jest odpowiednia dieta, która pomoże w profilaktyce. Jeżeli problemy z tarczycą wychodzą już w badaniach, może to oznaczać poważne komplikacje, lepiej więc zapobiegać niż leczyć.

Zbawienne żółtka jaj

Zdrowie tarczycy, tak jak w przypadku innych narządów wewnętrznych, jest zależne od tego, jak często dostarczamy jej niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki odżywcze. Żółtka jaj zawierają aż 3 składniki, które wspomagają jej pracę.

Jod

Badania WHO wskazują, że niedobór jodu jest w XXI w. najważniejszą przyczyną, która wpływa na zaburzenia rozwoju mózgu u dzieci na całym świecie. Braki jodu sprawiają, że tarczyca nie może wytworzyć odpowiedniej ilości hormonów, więc powinniśmy go dostarczać organizmowi przez całe życie.

Tyrozyna

Występujący w pokarmach białkowych aminokwas, który jest z nich absorbowany lub wytwarzany w naszym własnym organizmie z fenyloalaniny. Odpowiada ona za nasze samopoczucie, a jej odpowiedni poziom eliminuje stres i lęki.

Selen

Tarczyca wytwarza aż 90% hormonu T4, który dopiero później ulega przekształceniu w T3. Aby przemiana przebiegała sprawnie, niezbędny jest selen, który aktywuje odpowiedzialne za tę pracę enzymy. Jest on również dezaktywatorem, który w przypadku nadmiaru hormonu T3, pomaga rozłożyć go z powrotem do nieaktywnego T4. Jest szalenie ważny w regulacji poziomu hormonów i ogólnej gospodarce hormonalnej.

Dla zachowania zdrowia, potrzebna jest równowaga i nie wolno o tym zapominać. Warto zadbać o wszystkie narządy, gdyż zachwianie zdrowiem jednego, może wpłynąć na cały organizm.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!