Sposoby na wykorzystanie cytryny w sprzątaniu: kuchnia, łazienka lśni czystością i ładnie pachnie

Oto 15 zastosowań cytryny, o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia!

Cały czas otaczamy się przedmiotami codziennego użytku. Wiele z nich ma swoje określone funkcje, ale czy wiesz o nich wszystkich?

Bardzo dobrym przykładem jest niepozorna cytryna, która sprawdza się nie tylko w połączeniu z herbatą jesiennym wieczorem. Za chwilę przedstawimy Ci kilka niecodziennych zastosowań tego cytrusa.

1. Środek czyszczący z cytryn

Do wykonania takiego środka potrzebujesz jedynie: cytrynyoctu i wody. Pożyteczna może okazać się też butelka z rozpylaczem, do której wlejesz roztwór. Cytrynę możesz pokroić, wycisnąć, czy rozetrzeć i umieścić to w pojemniku, do którego nalej 150 ml octu.

Miksturę odstaw na noc. Rano do roztworu dolej 150 ml wody i przelej całość do wyżej wymienionej butelki. W ten sposób otrzymasz naturalny środek czyszczący każdą powierzchnię.

2. Czyszczenie deski do krojenia

Na pewno dobrze wiesz jak trudno pozbyć się zapachu z drewnianej deski do krojenia. Mamy na to sposób. Posyp deskę obficie solą morską. Teraz przetnij cytrynę na połowę.

Weź jedną część cytryny i solidnie pocieraj powierzchnię posolonej deski. Gdy skończysz zostaw deskę na 10-15 minut. Po tym czasie możesz wziąć drugą część przepołowionej cytryny i powtórzyć pocieranie. Po wszystkim spłucz deskę wodą. W ten sposób możesz cieszyć się czystą i pachnącą deską!

3. Biel ręczników

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!