Naturalne sposoby na lśniące i mocne. Odkąd stosuje – moje włosy są nie do poznania

Zdrowe, piękne i zadbane włosy to marzenie każdego.

Niestety nie zawsze wyglądają one tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Cienkie, rozdwajające się końcówki włosów, a często też wypadające, mogą być efektem ich przesuszenia z powodu niewłaściwie dobieranych preparatów i samodzielnego eksperymentowania na włosach.

Bywa, że osłabione włosy są wynikiem chorób, które przechodziliśmy.

Nasz organizm ma poważne braki substancji odżywczych i objawia się to jakością włosów. Jeżeli borykasz się z podobnym problemem, bądź zależy Ci na utrzymaniu włosów w dobrej kondycji nasze propozycje naturalnych, domowych maseczek są doskonałym wyborem.

Z nich korzystały nasze babcie i po latach stały się znów doskonałą alternatywą i sprawdzonym środkiem na piękne i lśniące włosy. Większość produktów do ich wykonania znajdziemy w swojej kuchni.

Pierwszą naszą propozycją jest maseczka wykonana z mleka i prawdziwego miodu.

Nałożona na włosy doskonale je nawilża i odżywia.  Systematyczne stosowanie sprawia, że nabierają one nowego blasku i zdrowego wyglądy. Inną naszą propozycją jest stosowanie piwa jako płukanki. Zawarte w nim składniki, witaminy i minerały odżywiają znakomicie mieszki włosowe, pobudzając je do szybszego wzrostu.

Doskonałymi właściwościami cechuje się też maseczka wykonana z oleju rycynowego.

Można go bez problemu dostać w aptece. Nałożony na włosy wyjątkowo skutecznie je nawilża oraz wzmaga ich wzrost. Sprawdza się zwłaszcza u tych, którzy zapuszczają włosy.

Dla osób cierpiących na wysuszoną skórę głowy objawiającą się łupieżem idealnym rozwiązaniem będzie kojący nałożony żel aloesowy.

Dodatkowo wzmocni włosy i zapobiegnie ich wypadaniu. Swoje doskonałe właściwość objawia ocet jabłkowy. Ten niepozorny produkt potrafi naszym włosom dodać wyjątkowego blasku.

Płukanki z niego domykają łuski włosa, przez co stają się zdrowsze. Innym domowym sposobem wzmacniającym jest popularny banan. Zmiażdżony i nałożony na włosy zapobiega ich łamaniu i rozdwajaniu się końcówek.

Od teraz nie musisz przepłacać i martwić się o nowy zakup reklamowanych preparatów.

To co kiedyś nasze babcie stosowały jest tanim i najskuteczniejszym sposobem na poprawę kondycji i wyglądu Twoich włosów.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!