Sposób na ślimaki, dzięki temu mam czyste całe podwórko bez zbędnej drogiej chemii. Tak się ich pozbywa w ogrodzie i na kwietnikach

Przedstawimy Ci poradnik, który pomoże Ci poradzić sobie z niechcianymi szkodnikami, jakimi są ślimaki. I to w dodatku bez użycia chemii.

Niestety ślimaki to szkodniki, które skutecznie mogą zniszczyć nasze uprawy roślin ogrodowych w zaledwie jedną noc, dlatego są jednymi z najbardziej nielubianych zwierząt ogrodowych.

Atakują młode uprawy takie jak kapusta, rabarbar, kalarepa czy też fasola i ogórki. W tym poradniku dowiesz się, w jaki sposób możesz uchronić uprawę swoich warzyw i roślin.

Wskazówki profilaktyczne, czyli jak zapobiec inwazji ślimaków.

Ślimaki uwielbiają wilgotne, zacienione miejsca takie jak wysoka trawa, chwasty czy doniczka, dlatego musisz uważać, gdyż mogą się chować również pod doniczkami.

Radzimy, by podlewać uprawy rano. Gleba zdąży w ciągu dnia wyschnąć na tyle, by ślimak miał trudności z dostaniem się do upraw.

Uprawa rabarbaru

Rabarbar to warzywo, które uwielbiają ślimaki, a w szczególności jego duże liście, które są idealnym siedliskiem dla ślimaków.

Dlatego chcąc mieć obfity plon rabarbaru, musisz zasadzić go na skraju kwietników, nie na środku ogródka warzywnego. Rośliny, których ślimaki nie lubią to rośliny kłujące, a także zioła o mocnym aromacie.

Ślimaki nie przepadają i nie lubią takich roślin jak szałwia, tymianek, rozmaryn, lawenda czy nagietek.

Sadząc te rośliny blisko siebie, wykluczysz pojawianie się ślimaków w tym miejscu. Radzimy, byś posadził najbardziej zagrożone, podatne na szkodniki ogrodowe sadzonki wśród wymienionych wyżej roślin.

Dodatkowo możesz też uchronić swoje uprawy, rozkładając kłujące gałązki malin, jeżyn czy róż. Możesz także rozłożyć popękane skorupki jajek kurzych, pamiętając o tym, by stworzyć pas szerszy niż 10 cm.

Kolejnym sprawdzonym sposobem są fusy z kawy, gdyż kofeina jest toksyczna dla ślimaków. Podobnie jak w przypadku skorupek, sprawdzi się utworzony pas z fusów kawy.

Pozbywanie się ślimaków, które znajdują się już w ogrodzie.

Do pozbycia się szkodników ze swojego ogródka, będziesz potrzebować kartonu. Zrób miejsce, które zwilżysz i pokryjesz kartonem, ślimaki zlecą się do wilgotnego miejsca, a następnego dnia znajdziesz całą kolonię ślimaków. Wystarczy zabrać karton i wynieść ślimaki z dala od swojego ogrodu.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!