Kakaowy środek na kaszel, którym zawsze leczyli mnie rodzice podczas choroby – Przepis.

Niezwykły sposób na uporczywy kaszel. Domowy środek kakaowy, przepis otrzymałam od doświadczonego lekarza, który zajmował się mną w dzieciństwie, przetestuj i zapomnij o kaszlu!

W dzieciństwie często łapałam różne infekcje, które kończyły się przewlekłym, acz uporczywym kaszlem. To właśnie wtedy znajomy, doświadczony lekarz dał moim rodzicom przepis na ten niezwykły środek, błyskawicznie rozprawiający się z kaszlem.

Od tej pory stosuję regularnie na moich dzieciach i wnukach. Środek ułatwia wykrztuszenie tego, co zalega w pluchach i w szybkim tempie pomaga zwalczyć atakującą organizm chorobę. Sprawdza się u dzieci i dorosłych, warto go przetestować szczególnie w sezonie zwiększonego ryzyka przeziębienia lub grypy.

Jak przygotować to wspaniałe lekarstwo domowej roboty? Wystarczy kilka łatwo dostępnych składników i odrobina cierpliwości!

Składniki: 

  • masło – 300 gramów
  • miód – 300 gramów
  • cukier – 1 łyżka
  • kakao – 100 gramów

Mając już wszystkie składniki, możemy przejść do przygotowania kakaowego środka na kaszel i przeziębienie. Jak go zrobić?

W naczyniu umieszczamy masło, a następnie rozpuszczamy je na najmniejszej mocy palnika.  Do rozpuszczonego i lekko już wystudzonego masła dodajemy miód, całość mieszamy tak długo, aż te dwa składniki połączą się, a ich konsystencja będzie jednolita.

Do mieszaniny powstałej w ten sposób dodajemy cukier, a następnie kakao i dalej mieszamy, starając się, by w masie nie było grudek.

Jak zażywać taki środek, by szybko zauważyć efekty?

Kakaową masę najlepiej rozpuścić w gorącym mleku. Już jedna łyżeczka na szklankę mleka, powinna przynieść wspaniałe rezultaty.

Kakaowy środek na kaszel rozpuszczony w mleku pomaga zwalczyć chorobę oraz bardzo dobrze smakuje, co jest ważne, szczególnie jeśli chodzi o dzieci, które zazwyczaj niechętnie łykają wszelakie lekarstwa.

Kakaową masę po wystudzeniu warto umieścić w czystym słoiczku, a następnie schować do lodówki i wyciągać tylko w razie potrzeby. Tak zabezpieczony środek można bez obaw przechowywać nawet do 6 miesięcy.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!