Sprawdziliśmy popularne triki z sodą oczyszczoną. Oto lista 19 najlepszych. Nie wiedziałam, że ma aż tyle zastosowań

Szczerze mówiąc, nie używam sody oczyszczonej zbyt często. Nie znałam wcześniej praktycznie żadnej z możliwości tej substancji, ale po małych poszukiwaniach w sieci, czuję, że to się niedługo zmieni…

Wiedziałam, że sodę oczyszczoną dobrze jest mieć przy sobie podczas pieczenia, ale mycie zębów, czyszczenie piekarnika czy kojenie swędzenia po ukąszeniu przez owady? Jej zastosowań jest znacznie więcej!

Poniższa lista zawiera wiele cennych wskazówek, które ułatwią Ci życie, a numer 9 (dezodorant!) jest genialny i jest to mój osobisty faworyt! Myślę, że zaskoczy Was ona podobnie jak mnie, bo możliwości sody są naprawdę ogromne!


Są niezwykle irytujące, ale wcale nie musi tak być. Wystarczy wymieszać sodę oczyszczoną z wodą i zastosować miksturę w miejscu ukąszenia. Pozostawić na 10 minut, a następnie spłukać zimną wodą. Ta-dam! Po swędzeniu.

Dosyp 3-4 łyżeczki sody oczyszczonej na 3,5 litra wody i ciesz się prawdziwie odprężającą kąpielą stóp.


Soda może również pomóc w usuwaniu brzydkiego zapachu. Wsyp trochę sody do butów a unikniesz tego nieprzyjemnego zapachu stóp.


Aby zmiękczyć groch, fasolę czy soczewicę, dosyp odrobinę sody podczas gotowania. Łyżeczka sody na litr wody jest wystarczająca!


Umieść naczynie z sodą oczyszczoną w lodówce, a pochłonie ona nieprzyjemne zapachy.


Wymieszaj cukier z sokiem z cytryny w zimnej wodzie i dodaj pół łyżeczki sody oczyszczonej. Soda przekształci kwas cytrynowy w kwas węglowy. Soda w małych ilościach jest nieszkodliwa, ale nie dodawaj jej więcej niż łyżeczka.


Wymieszaj łyżeczkę sody w szklance wody i wypij. Środek pomaga również zwalczać wzdęty brzuch, którego można się nabawić po spożyciu zbyt dużej ilości jedzenia.


Wlej pomiędzy 50 a 100 gramów sody do wanny z wodą. To zmiękczy wodę.
Uwaga: nie rób tego więcej niż dwa razy w tygodniu.

To jest po prostu wspaniałe. Nałóż trochę sody na wilgotny wacik i stwórz skuteczny naturalny dezodorant.

Dla tych, którzy cierpią z powodu nieświeżego oddechu, to jest super sztuczka. Wymieszaj łyżeczkę sody oczyszczonej w ciepłej wodzie i przepłucz tym środkiem jamę ustną!

Nawet nasze ukochane zwierzęta mogą korzystać z odrobiny sody oczyszczonej. Przez zmieszanie sody z ich posłaniem, unikniesz nieprzyjemnych zapachów. Jest całkowicie bezpieczne i działa również w koszu na śmieci.

W celu uniknięcia lekko stęchłego zapachu w swoim termosie, pomieszaj kilka łyżeczek sody oczyszczonej z ciepłą wodą, wlej to do środka i wypłucz.

Odrobina octu i sody oczyszczonej jest wyjątkowo dobra w czyszczeniu kanalizacji. Wlej sodę do swojego zatkanego odpływu, dodaj trochę octu i pozostaw tak na chwilę. Następnie zalej wrzątkiem i gotowe.

Brudne srebrne rzeczy umieść w gorącej wodzie. Dodaj małe kawałki folii aluminiowej i łyżkę sody oczyszczonej. Pozostaw tak aby soda mogła zacząć reagować i następnie spłucz srebro zimną wodą i wytrzyj do sucha szmatką.

Jeśli nadal masz wątpliwości jak dobra jest soda oczyszczona to być może to Cię przekona! Sodą można nawet myć zęby! Neutralizuje żrące kwasy w ustach. Nie do wiary!

Twoje kwiaty będą Ci za to dziękować. Wymieszaj trochę sody oczyszczonej z wodą i podlej tym swoje rośliny. Rezultat sprawi, że będziesz zaskoczony!

Czy Twoje mięso jest zbyt twarde? Posyp je sodą i pozostaw na kilka godzin. Następnie wystarczy je opłukać i smażyć. Będziesz zaskoczony efektem!

Wsyp odrobinę sody do komory detergentu w zmywarce i uruchom ją bez naczyń. Voila! Już nie będziesz mieć problemów z zapachem!

Przy pomocy małej ilości sody oczyszczonej, można wyczyścić piekarnik zarówno od środka jak i na zewnątrz. Wymieszaj sodę z wodą, nałóż ją na brudne miejsca, poczekaj chwilę i zobacz prawdziwą magię!

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!