Nie bierz ślubu, zanim nie zadasz partnerowi tych 10 pytań. Sprawdź czy to związek na całe życie

Niektóre dobre porady dotyczące relacji nie są zbyt wiele warte. Ale są też i takie, dzięki którym można dowiedzieć się jeszcze więcej o partnerze i zastanowić się, czy oby na pewno to związek na całe życie.

W tym pomogą te pytania, które każdy przed zawarciem małżeństwa powinien zadać. Nie bójmy się tego! W końcu chodzi o to, abyśmy byli szczęśliwi i mieli wsparcie w drugiej osobie i byli jej pewni.

1. Dlaczego mnie kochasz?

To jest pytanie, które generalnie najczęściej zadają sobie pary od samego początku. Ale ważne jest, aby zadać je przed podjęciem decyzji o zawarciu związku małżeńskiego. Trzeba zastanowić się poważnie nad tym, dlaczego ta konkretna osoba Ci odpowiada i dlaczego chcesz z nią być do końca życia.

Czy to uczucie jest na tyle silne, aby móc walczyć z przeciwnościami losu i zmierzać się nie tylko z przyjemnymi sytuacjami, ale i walczyć z tym, co daje nam codzienność.

2. Jakie są Twoje cele i czy chcesz dostosować je do relacji?

To pytanie może ujawnić, jaki priorytet ma związek w ogólnym planie życia. Jeśli dana osoba osiągnęła cele życiowe i spodziewa się, że to Ty będziesz więcej wkładać do związku, może to być zły znak.

3. Czy znasz pojęcie kompromisu?

Dojście do porozumienia jest istotą dobrego małżeństwa. Osoba, która wykazuje skłonność do tego, że nie potrafi nagiąć się dla dobra związku, nie będzie dobrym partnerem i kandydatem do negocjacji i kompromisów – a z tego składa się małżeństwo.

details

4. Jakie są Twoje relacje z rodziną?

Złe relacje z rodziną mogą wskazywać na problemy, które mogą mieć wpływ na małżeństwo. Podobnie, gdy ktoś jest zbyt blisko np. z matką lub ojcem. Wówczas rodzic może być zazdrosny, co niestety nigdy nie wpływa dobrze na małżeństwo.

5. Dlaczego chcesz ze mną spędzić resztę życia?

To pytanie daje odpowiedź, która nakreśli Ci sprawę i pokaże, czy faktycznie partner ma wobec Ciebie poważne zamiary i bierze Cię pod uwagę i czy jesteś mu potrzebny do tego, aby stworzyć dom, ostoję i relację, która będzie najważniejsza na świecie.

Details

6. Czy będziesz romantyczny?

To nie jest głupie pytanie. Dzięki niemu zobaczysz chociaż, czy partner ma na to ochotę. Jeśli od razu Cię wyśmieje, to sygnał, że nie będzie mieć ochoty na to, aby w jakikolwiek sposób ożywić relację.

7. Jakie są Twoje umiejętności wychowawcze?

Jeśli zamierzasz mieć dzieci, wcześniejsze rodzinne doświadczenia partnera mogą mieć znaczący wpływ na jego zdolności komunikowania się z dziećmi.

Details

8. Czy chcesz iść przez życie ze mną czy obok mnie?

Ta odpowiedź może powiedzieć, czy dana osoba rozumie naturę bliskich związków i tego, jak powinna wyglądać szczera relacja do końca życia.

 

wedding cake

9. Czy nadal będziesz rozwijać się w związku?

Osoba, która nadal ma hobby i zainteresowania, które różnią się od tego, co jest w małżeństwie, sprawi, że będzie bardziej interesująca i będzie cały czas pociągać drugą osobę

10. Jeśli umrę, czy będziesz mieć mnie na zawsze w pamięci?

Osoba, która powie, że utrzyma tę relację w pamięci jako cenne i niezapomniane doświadczenie, a nie zamknie jak książkę, prawdopodobnie będzie wartościowym partnerem.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!