Leczenie bólu stawów skórką z cytryny – lekarze o tym nie mówią, ale to działa. Prosty i skuteczny sposób

Odkryj prosty i skuteczny sposób na ból stawów!

Cytryna to jeden z najpopularniejszych owoców w polskich domach. Jak każdy cytrus stanowi bogactwo witaminy C.

To jednak nie koniec, jest ona także doskonałym źródłem witaminy A, E, B1 i B2. Ponadto posiada cenne dla organizmu związki mineralne, takie jak magnez, wapń czy potas.

Bogactwo zbawiennych dla organizmu witamin i minerałów czyni z cytryny skutecznego sprzymierzeńca w walce z wieloma dolegliwościami. Regularne spożywanie cytryn zalecane jest w szczególności osobom zmagającym się z: cukrzycą, osłabioną odpornością, problemami z nerkami czy układem trawiennym.

Co więcej, jak pewnie mało kto wie, skórkę cytryny można wykorzystać jako jeden z domowych sposób na walkę z bólem stawów.

W tym celu należy ją obrać i zamknąć w słoiku, do którego wcześniej należy wlać trochę oliwy. Roztwór taki przechowywać w szczelnym zamknięciu przez dwa tygodnie, po czym jest gotowy do użycia.

Przygotowanym tym sposobem roztworem należy namoczyć gazę i opatrzeć bolące miejsce. Innym sposobem na wykorzystanie cytryny w celu zmniejszenia bólu stawów jest starcie jej żółtej części i nałożenie bezpośrednio na bolące miejsce.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!