Sekrety zdrowych storczyków. Stosuj te sztuczki, a nie poznasz swoich kwiatów.

Orchidea to roślina, która w przyrodzie rośnie w tropikalnych szerokościach geograficznych i dlatego wymaga szczególnej opieki ze względu na swoją specjalną strukturę.

Posiadanie powietrznych korzeni dla orchidei jest normalne. W naturalnych siedliskach może w ogóle żyć bez ziemi i otrzymuje substancje odżywcze z powietrza i kory drzew.

Pierwszą funkcją korzeni storczyków jest dostarczenie roślinie substancji niezbędnych do pełnego wzrostu. Druga to utrwalenie w podłożu lub na drzewie.

Korzenie storczyków są zielone. Nawet te, które są w podłożu, mają zielonkawy kolor. Są wypełnione chlorofilem i wymagają światła słonecznego, aby go aktywować. Dlatego zaleca się sadzenie orchidei w przezroczystej dużej doniczce.

Przyciemnione korzenie brązowego, jesionowego, szarego koloru wskazują na chorobę roślin. Jeśli roślina ma takie korzenie, lepiej je przyciąć, aby choroba się nie rozprzestrzeniła.

Korzenie rosnące nad podłożem zwykle nie ciemnieją. Nie można ich odciąć, jeśli żyją. Aby sprawdzić ich stan, umieść orchideę pod bieżącą wodą. Żywe powietrzne korzenie staną się jaśniejsze, twardsze i gładsze w dotyku.

Przestarzałe korzenie nie zmienią się, więc należy je przyciąć. W przeciwnym razie spowodują uschnięcie rośliny, utrudnią tworzenie nowego systemu korzeniowego. Surowo zabrania się odcinania powietrznych korzeni orchidei, jeśli kwitnie. Roślina może przestać kwitnąć.

PRZYCZYNY USZKODZENIA KORZENIA

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!