Mężczyzna zauważył samochód jadący wężykiem po autostradzie – gdy spojrzał na przednie siedzenie natychmiast w niego uderzył Bohater!

W poniedziałkową noc 41 letni Manfred jadąc autostradą w okolicy Monachium zauważył coś niezwykłego. Samochód, do którego się zbliżał zaczął jechać wężykiem. Kiedy 41 latek zrównał się z Volkswagenem zrozumiał dlaczego.

Kierowca drugiego auta był nieprzytomny, głowa wisiała mu bezwładnie, a samochód dalej jechał. W tym momencie Manfred podjął odważną decyzję. Wiedział, że za wszelką cenę musi zatrzymać drugi samochód. Wyprzedził Volkswagena swoją Teslą i zahamował pozwalając, żeby auto z nieprzytomnym kierowcą uderzyło w jego zderzak. Kiedy niebezpieczny manewr zakończył się sukcesem Manfred natychmiast pobiegł na ratunek i wezwał pogotowie.

Po przebadaniu okazało się, że drugi kierowca miał udar. Na szczęście dzięki szybkiej interwencji Manfreda na czas został przewieziony do szpitala i przeżył wypadek. Jednak to jeszcze nie koniec tej niesamowitej historii. Bohaterskie zachowanie miało kosztować mężczyznę 9 tysięcy euro w naprawach, których jego ubezpieczyciel nie chciał pokryć. 

Historia Manfreda zdobyła rozgłos w mediach i dotarła do Elona Muska – prezesa koncernu Tesla. Napisał on na Twitterze:

Gratulacje dla właściciela Tesli, który poświęcił swój samochód, żeby bezpiecznie zatrzymać inne auto, którego kierowca zasłabł. W ramach nagrody Tesla zapłaci za wszystkie naprawy.

Cudowny człowiek, prawda? Podziel się jego historią na Facebooku!

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!