Przymocuj rolkę po papierze toaletowym do miksera i odkryj ten genialny trik. Będziesz żałować, że nie znałaś tego wcześniej

Nigdy nie wyrzucaj rolek po zużytym papierze toaletowym. Dlaczego? Bo można je wykorzystać na wiele niezwykłych sposobów.

Czy wiedziałaś na przykład, że rolek można użyć, aby dokładniej odkurzyć mieszkanie, albo że można posłużyć się nimi podczas rozpalania grilla?

Oto 12 sprytnych sztuczek, pokazujących jak wykorzystać rolki po papierze toaletowym, aby ułatwić sobie życie.

#1. Uporządkowane kable

Poplątane przedłużacze, kable USB i inne przewody potrafią strasznie denerwować. Łatwym sposobem możemy je jednak uporządkować. Wystarczą rolki po papierze toaletowym. Możesz je także oznaczyć, aby pamiętać, które kable służą do czego.

#2. Końcówka do odkurzacza

Czasem zdarza się, że odkurzacz nie sięga w pewne miejsca. Gdy tak się dzieje, możesz spokojnie użyć rolki po papierze. Sposób jest genialny. Zerknij tylko na obrazek powyżej.

#3. Doniczki na sadzonki

Nie można być bardziej przyjaznym dla środowiska, od osób uprawiających rośliny w ten sposób. Wypełnij rolkę ziemią i umieść w środku nasiona. To doskonały sposób na wyhodowanie sadzonki np. pomidorów czy fasoli.

#4. Karmnik dla ptaków

Obtocz rolkę w jedzeniu dla ptaków i zawieś ją na drzewie. Pamiętaj, że będziesz potrzebować czegoś, co sprawi, że jedzenie przyklei się do rolki. Nieźle sprawdza się masło orzechowe. Ptaki je uwielbiają.

#5. Opakowania na prezenty

Chcesz zaskoczyć swoich bliskich małym prezentem? Poskładaj rolkę po papierze, aby stworzyć niezwykłe opakowanie. Dodaj kilka przyjemnych kolorów, wstążeczkę i gotowe!

#6. Uchwyt na papier ozdobny

Kontynuując temat prezentów… Rolki po papierze doskonale nadają się do przechowywania papieru prezentowego. Po prostu rozetnij każdą rolkę wzdłuż, tak aby łatwiej było umieścić w niej papier.

#7. Rozpałka do grilla

Rolki po papierze toaletowym doskonale sprawdzą się również podczas rozpalania grilla. Wypełnij je papierem, a Twój grill zapłonie dosłownie w kilka chwil. Co więcej, ten sposób jest przyjazny dla środowiska.

#8. Rolki do włóczki

Kolejny świetny pomysł. Weź mikser i podłącz do niego trzepaczkę. Następnie załóż na nią rolkę po papierze toaletowym. Teraz nawiń nieco włóczki i włącz mikser. Twoja włóczka zostanie nawinięta w mgnieniu oka.

#9. Uchwyt na telefon

Nie musisz wydawać pieniędzy na drogi uchwyt do telefonu. W prosty sposób możesz stworzyć własny. Wytnij odpowiednią otwór w rolce, a z drugiej strony umieść 4 pinezki beczułki, które posłużą jako nóżki. Twój nowy stojak na komórkę będzie przepiękny – możesz ozdobić go w dowolny sposób.

#10. Wałki do włosów

Używając rolek po papierze, możesz uzyskać idealne loki. Po prostu nakręć na nie włosy i przymocuj używając spinek, tak jak pokazano na powyższym obrazku.

#11. Organizer na długopisy

To chyba najłatwiejszy trik z tej listy, bo tak naprawdę nie musisz robić właściwie nic. Weź pudełko, ustaw w nim rolki po papierze i i już masz miejsce, w którym możesz uporządkować swoje długopisy, ołówki i mazaki.

#12. Odświeżacz powietrza do łazienki

 Wybierz swój ulubiony zapach i nałóż odrobinę na rolkę papieru toaletowego. Twoja łazienka będzie pięknie pachnieć przez długi czas.

Nie wiem jak Wy, ale ja następnym razem dobrze się zastanowię, zanim wyrzucę rolkę po papierze toaletowym ??

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!