Prosta sztuczka stosowana przez żołnierzy pozwoli Ci zasnąć w zaledwie 2 minuty

Po długim i ciężkim dniu w pracy, nie ma niczego lepszego niż położenie się w swoim wygodnym łóżku i zapadnięcie w głęboki sen. Jednak czasami zaśnięcie wcale nie jest takie proste jak się wydaje! Nawet gdy jesteśmy bardzo zmęczeni, a nasze powieki są ociężałe, zdarza się że nie możemy zapaść w świat Morfeusza. Co wtedy robić?

Ponad połowa Polaków ma problem z zasypianiem. Pomimo zmęczenia, zasypianie trwa ponad 30 minut

Zamiast w końcu odpocząć, leżysz i niecierpliwie się wiercisz, a przy tym tracisz jeszcze więcej energii i coraz bardziej stajesz się zmęczony. Być może to ze względu na codzienny stres lub po pobudzenie – jedno jest pewne, bez snu ciało i umysł się nie zregenerują. Jeśli zwykły człowiek może mieć takie problemy to jak radzą sobie żołnierze?

Mogłoby się wydawać, że członkowie wojska mogą mieć koszmarne trudności w zaśnięciu, w końcu w niewygodnych warunkach, po ciężkim dniu na polu bitwy, gdzie słychać tylko krzyk i wystrzały, trudno zmrużyć oczy. Podczas drugiej wojny światowej niektórzy żołnierze popełniali straszny błąd i w ogóle nie spali, a to groziło zmęczeniem i brakiem odpowiedzialnego myślenia. Od tego czasu zaczęto stosować pewną sztuczkę, która ułatwia zasypianie i to już w 2 minuty.

Według szkoły wojskowej w USA, ten trik pozwoli Ci szybko zasnąć, nie zależnie od tego czy położysz się w ciągu dnia czy dopiero w nocy

Po 6 tygodniach szkolenia, szkoła przyznaje, że aż 96% osób, które wzięło udział w eksperymencie opanowały ten trik, niemalże do perfekcji. Wystarczy znajomość 4 prostych kroków.

Krok 1

Najważniejsze jest, aby na początku całkowicie rozluźnić wszystkie 43 mięśnie twarzy – łącznie z językiem, szczęką oraz mięśniami, które otaczają Twoje oczy. Zamknij oczy i zrelaksuj się. Podobno najlepiej zasypia się gdy jest się całkowicie rozciągniętym, jednak piloci zostali wyszkoleni do zasypiania nawet w pozycji siedzącej! Stopy muszą znajdować się płasko na podłodze, a ręce leżeć bezwładnie na kolanach.

Krok 2

Gdy mięśnie twarzy zostaną już rozluźnione, postaraj się opuścić ramiona tak nisko, jak to tylko możliwe. Weź kilka głębokich oddechów, aby zmniejszyć napięcie, wysuń ramiona, zaczynając od tej ręki, która jest dominująca. Rozluźniaj mięśnie zaczynając od bicepsa następnie przejdź do przedramion, dłoni oraz palców. Powtarzaj tę czynność, aż będziesz zadowolony i rozluźniony, a następnie przejdź do drugiej ręki.

Krok 3

 

Kiedy już zrelaksujesz górną część ciała, czas przejść do nóg. Tak samo jak w przypadku ramion, zacznij od ud, przez mięśnie łydek aż po kostki i stopy. Teraz całe Twoje ciało powinno być zrelaksowane.

Krok 4

Na dobry nocny odpoczynek, ostatni krok można uznać za najtrudniejszy ze wszystkich, ponieważ jest nim oczyszczenie umysłu. Przez najbliższe 10 sekund postaraj się zapomnieć o problemach i udrękach dnia. Jeśli nie przestaniesz myśleć o wszystkim co się wydarzyło lub stresujących sytuacjach, które dopiero nadejdą, wszystkie trzy wcześniejsze kroki nie będą miały sensu, ponieważ znowu Twoje ciało zacznie się spinać, a to może wywołać skurcze mięśni i niepożądane ruchy.

Jeśli przez 10 sekund nie jesteś w stanie oczyścić umysłu, autor książki Lloyd Bud Winter, zaleca wyobrazić sobie kajak w jeziorze lub przytulny hamak wykonany z miękkiego, czarnego aksamitu, który znajduje się w ciemnym pokoju. Kiedy w końcu Twój umysł będzie zrelaksowany szybko zaśniesz i będziesz mieć pewność, że będzie to dobry i zdrowy sen.

Tekst pochodzi z: genialne.pl

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!