Podeszli do kobiet siedzących na plaży i wyszarpali im telefony. Nie mieli zamiaru ich kraść

Film tej ekipy ratownictwa medycznego święci triumfy w sieci. Dlaczego? Ma bardzo dużą wartość i powinen zobaczyć to każdy, komu zależy na tym, aby wakacje minęły pod hasłem „bezpieczeństwo”.

W filmie dwóch strażaków zbliża się do plażowiczów i zabiera z ich dłoni telefony komórkowe. Kiedy zaskoczeni ludzie pytają dlaczego, strażacy wskazują na wodę, uzmysławiając im, że tam bawią się ich dzieci, które nie do końca są bezpieczne, gdy dorośli zajmują się przeglądaniem czegoś w telefonie.

Na swoim Facebooku wrzucili film i podpisali go: „daj odpocząć komórce, gdy jesteś na plaży”

Korzystanie z telefonów komórkowych okazało się niebezpieczne i szkodliwe na różne sposoby. Między innymi używanie telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdów doprowadziło do wzrostu liczby wypadków, a to z kolei wpłynęło na to, że conajmniej w 30 krajach jest kategoryczny zakaz korzystania z telefonu w czasie jazdy.

Ponadto badanie opublikowane w czasopiśmie Translational Psychiatry wykazało, że patrzenie na telefon komórkowy podczas opieki nad dzieckiem – może mieć szkodliwy wpływ na rozwój maleństwa.

Teraz debata na temat korzystania z telefonów komórkowych rozprzestrzeniła się w inne miejsce – na plażę. Zamiast oglądać dzieci bawiące się w wodzie, niektórzy rodzice siedzą na brzegu z głowami zwróconymi w dół. To w zasadzie zaproszenie do tego, aby doszło do tragedii! Ten temat wykorzystała ekipa ze Szwecji i zdecydowali się potraktować to poważnie i nakręcić krótki film.

Stowarzyszenie Ratownictwa Södra Ęlvsborg postanowiło rozwiązać problem, tworząc mocne wideo

Pomysł polegał na wysłaniu jasnego komunikatu i próbie rozpowszechnienia go w miarę możliwości. Film został opublikowany w zeszły piątek i dotarł już do tysięcy osób. I chociaż film powstał w Szwecji, jego przekaz jest uniwersalny i nie trzeba znać języka, aby zrozumieć, co autor chciał nam przekazać.

Miejmy zawsze oczy dookoła głowy!

Vattensäkerhet

Låt mobilen vila på badstranden. Ge badande barn din fulla uppmärksamhet i sommar!

Opublikowany przez Södra Älvsborgs Räddningstjänstförbund Piątek, 6 lipca 2018

Źródło: facebook.com | Fotografie: facebook.com

Tekst pochodzi z: popularne.pl

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!