Poddała się operacji zmniejszenia żołądka. Po roku nie poznał jej nawet lekarz W wieku 24 lat ważyła 300 kilogramów

W wieku 24 lat Amber Rachdi z Troutdale w Oregonie zdała sobie sprawę, że je naprawdę dużo. Oczywiście wpłynęły na to lata zaniedbań i ciągłego podjadania. Doszła do momentu, w którym ważyła 300 kilogramów!

Przestała chodzić o własnych siłach i musiała liczyć na pomoc w wykonywaniu podstawowych czynności. Dziewczyna wiedziała, że to wiąże się z tym, że jej życie wisi na włosku, ale zarówno rodzice jak i chłopak Rowdy cały czas wspierali ją w tym, aby… więcej jadła.

Jeśli już zbierała się w sobie, aby wyjść z domu z pomocą chłopaka, szła tylko po jedzenie.

Mimo że miała wyrzuty sumienia, nie robiła nic, aby zmienić ten stan. Każdego dnia jej waga wskazywała więcej kilogramów. Do tego stopnia to się posunęło, że zaczęła mieć między fałdami rany, które nie tylko bolały, ale wydawały specyficzny zapach. W pewnym momencie zaczęła mieć wszystkiego dość i zgłosiła się do popularnego programu Moje życie z nadwagą i na oczach widzów chciała zrzucić zbędne kilogramy.

Jednak to wszystko było błędnym kołem. Zjadała od 4 do 5 gigantycznych posiłków dziennie. Nie podobało jej się to, jak wygląda, a będąc nieszczęśliwa zaczynała jeść. I tak w kółko…

Nie tylko cierpiało na tym jej zdrowie, ale i życie uczuciowe. Z racji swojej coraz większej wagi, nie mogła spać ze swoim chłopakiem i zaczynali się od siebie oddalać. Zdecydowała się na operację zszywania żołądka. Z piłki futbolowej zmniejszono go do piłki baseballowej. Amber bała się operacji, ale nie widziała innego wyjścia z tej sytuacji.

Problemem były także podróże autem, ponieważ Rowdy musiał wówczas wyciągać fotele samochodowe, aby Amber się zmieściła.

Dr Nowzaradan stawiał sprawę jasno: operacja w przypadku Amber była naprawdę poważna. Nie mówił jej tego, co chce usłyszeć. Był surowy, ale może dzięki temu Amber zrozumiała, że jej stan jest poważny. Przez zabiegiem dziewczyna musiała przede wszystkim schudnąć 10 kg, jeśli chciała się zmienić.

To chyba był ten kluczowy moment w jej życiu. Przeprowadziła się nawet do Houston w Teksasie, aby być bliżej lekarza i być pod jego kontrolą. Zaczęła gotować zdrowe posiłki i zaczęła się ruszać. Ciężka praca się opłaciła, ponieważ w ciągu 3 miesięcy schudła 8 kg i lekarz zgodził się na operację.

Siedem miesięcy po udanej operacji Amber traci ponad 40 kg. Nadal ciężko pracuje i motywuje się do działania. Przyszedł także czas na sport.

Zaczyna czuć się lepiej i widzi zauważalne efekty. Schudła ponad 65 kilogramów!

Widać zmianę nawet w życiu codziennym. Amber może podróżować autem, ćwiczy i chce wrócić do pracy. Nawet dr Nowzaradan jest pod wrażeniem i zgadza się na usunięcie nadmiaru skóry, gdy kobieta będzie ważyć 120 kg.

Amber ma kolejny cel. Dalej je zdrowe posiłki, ćwiczy, a do tego wszystkiego udała się do terapeuty, który doradza jej, jak radzić sobie ze stresem.

Po tylu nieszczęśliwych latach w końcu z radością patrzy w lustro i wie, że będzie jeszcze lepiej. Aż ciężko uwierzyć, że to ta sama osoba. Jesteśmy pod wrażeniem jej przemiany. Brawo!

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!