Pozbądź się żółtych uporczywych plam w kuchni. Oto sposób, dzięki któremu znikają w od razu.

Żółte, uporczywe plamy w kuchni spędzają Twój sen z powiek?

Nie możesz sobie poradzić z wyczyszczeniem plastików, które jeszcze nie dawno były w śnieżnobiałym kolorze? Nie martw się, poniżej przedstawię Ci świetny sposób jak sobie z tym poradzić i żeby sprzątanie przyniosło widoczny efekt.

To, że plastik z czasem przybiera żółtą barwę, to niestety nikogo nie dziwi. Jest to nie do uniknięcia, ale są sposoby, dzięki którym Twoje plastiki mogą wrócić do pierwotnego koloru.

Uchwyty mebli, lodówki, przełączniki światła, okapy, drzwi pralki, a nawet plastikowe parapety straszą swoim żółtym odcieniem? Niestety dzieje się tak, ponieważ różnice temperatur, promienie słoneczne, kontakt elementów z dłońmi przynosi felerny efekt w postaci zabrudzeń i żółtych plam.

JAK WYELIMINOWAĆ ŻÓŁTY KOLOR Z PLASTIKÓW? 

Dobrym domowym sposobem jest wykorzystanie nawet najtańszej pasty do zębów. Zawarte w paście drobinki ścierające doskonale wyczyszczą powierzchnię parapetów. Utleniacz do włosów 12% , który znajdziesz w sklepach z kosmetykami dla fryzjerów również sprawdza się w czyszczeniu żółtych powierzchni.

Wystarczy nanieść utleniacz na zanieczyszczoną powierzchnię przy pomocy gąbki, zostawić na 10 minut a następnie spłukać wodą. Dla lepszych efektów czasami warto powtórzyć tę czynność kilka razy.

Jeśli masz w domu szare mydło w kostce zetrzyj je na tarce o drobnych dziurkach.

Wymieszaj mydło z gorącą wodą, aby powstała lepka pasta i nanieś na powierzchnię. Pozostaw na kilka minut, po czym spłucz wodą.

Dobrym rozwiązaniem jest także ocet o stężeniu 70 – 80%.

Przetrzyj żółte plastiki gąbką nasączoną octem, zostaw na 5 minut, przepłucz gąbkę w wodzie i ponownie przetrzyj czyszczoną powierzchnię. Warto pamiętać o założeniu rękawiczek ochronnych.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!