Ręce młodsze o kilkanaście lat: Kosmetyczka zdradziła trik na pozbycie się plam starczych i piękną skórę – efekt widoczny po kilku dniach

Przebarwienia w postaci plam, pojawiają się na ciele z różnych przyczyn, i są umiejscowione na poszczególnych częściach ciała. Najczęściej występują one na dłoniach, twarzy dekolcie, w miejscach szczególnie narażonych na działanie promieni słonecznych.

S.O.S. dla dłoni, czyli natychmiastowa pomoc

Jednym ze sposobów polecanych przez kosmetyczkę, jest receptura, którą można wykonać samodzielnie w domu. Efekty, które  następują po zastosowaniu preparatu, mogą być zaskoczeniem dla wielu osób. Pierwsze efekty można już zobaczyć po upływie 24 godzin.

Potrzebne składniki:

  • łyżeczka soku z cytryny,
  • 2 łyżki natki z pietruszki.

Sposób przygotowania:

W mniejszym garnku lub w większym garnuszku, doprowadzić do wrzenia 200 ml wody, natkę pietruszki połączyć z wodą. Teraz trzeba zmniejszyć płomień i gotować wywar 15 min przy minimalnym płomieniu. Końcową fazą przygotowania produktu, jest jego wystudzenie, po czym trzeba go przecedzić i wymieszać z sokiem z cytryny. Gotowy produkt można przechowywać w szklanym naczyniu w lodówce.

Sposób użycia:

Przygotowany produkt należy przy użyciu wacików, lub płatków kosmetycznych nanieść na zmienione plamami pigmentowymi obszary skóry. Kurację wykonuje się codziennie, rano i wieczorem. Przy nakładaniu masować ruchami okrężnymi skórę, zastosowanie preparatu może przynieść zauważalne efekty już po upływie doby.

Przy przeprowadzaniu kuracji trzeba być konsekwentnym, zaś samo przygotowywanie produktu przeprowadza się co 3 dni, żeby był to świeży wywar, ponieważ taki ma największe działanie, które jest tymczasowe. Po zauważeniu powrotu oznak plam na skórze, kurację wyciągiem trzeba powtórzyć.

Dobór składników nie jest tu przypadkowy, dlatego, że sok z cytryny ma działanie rozjaśniające, zaś natka pietruszki wpływa wybielająco i regenerująco na skórę.

Więcej domowych sposobów na przebarwienia

Ocet jabłkowy i jogurt naturalny

Połączenie tych dwóch składników ma świetne działanie rozjaśniające i odświeżające. Efekty są widoczne już przy pierwszym zastosowaniu, skóra staje się bardziej zadbana, i poprawia się jej wygląd. Sposób wykonania wygląda następująco: składniki trzeba wymieszać i nałożyć na wybrane miejsca, a kiedy maska wyschnie, należy ją dokładnie zmyć.

Cukier i oliwa z oliwek

Cukier z oliwą z oliwek jest doskonałą kuracją peelingująco- nawilżającą. Cukier ściera warstwę zrogowaciałą naskórka, zaś oliwa z oliwek odpowiednio nawilża i chroni skórę, oraz rozjaśnia ciemne plamy. Do wykonania mikstury potrzeba 2 łyżek cukru oraz 3 łyżek oliwy z oliwek. Zmienione plamami miejsca pokryć miksturą, masować, zostawić na 5 min, po tym czasie delikatnie umyć skórę.

Mleko z sodą oczyszczoną

Zmieszać ze sobą składniki do otrzymania pasty, po czym nałożyć na skórę, po kilku minutach zmyć ciepłą wodą. Działanie pasty jest podobne do poprzednich przepisów.

Miód, cytryna i cukier

Składniki te łączą w sobie naturalne moce. Miód jest doskonałą bazą przeciw powracaniu ciemnych plam, cytryna rozjaśnia i wygładza, zaś cukier jest świetnym narzędziem złuszczającym martwy naskórek. Maseczkę przeprowadza się podobnie jak pozostałe podane receptury.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!