Wystarczy podlewać tym nawozem aby mieć bogate kwiaty i gęste liście storczyków – Moje rosną jak szalone

Orchidee to piękne kwiaty, które ozdobią każde wnętrze. Nie są trudne w utrzymaniu, jednak wymagają zapamiętania kilku ważnych zasad pielęgnacji.

W ciemnym miejscu nie zakwitną, a wystawienie bezpośrednio na promienie słoneczne skończy się poparzeniami liści. Jeśli chcesz cieszyć się bujnymi i wciąż kwitnącymi storczykami wykorzystaj domowy sposób na przygotowanie nawozu. Jest on w dodatku całkowicie darmowy!

Sekret tkwi w fusach od kawy.

Nie wyrzucaj ich po wypiciu ulubionego napoju, ale dodaj do swoich orchidei. Efekty z pewnością Cię zaskoczą. Fusy z kawy są świetnym nawozem pełnym odżywczych minerałów. Dzięki nim rośliny lepiej rosną i obficiej kwitną.

Wszystko dzięki bogactwu takich składników jak azot, fosfor, magnez, potas, miedź oraz inne drogocenne pierwiastki. Fusy z łatwością zaspokoją zapotrzebowanie storczyków, a przy tym będą stopniowo uwalniać składniki odżywcze, zapewniając działanie przez długi czas.

Zastosuj kofeinowy nawóz dla swoich orchidei, a one odwdzięczą się pięknym wyglądem.

Aby przygotować nawóz z fusów, wystarczy, że po wypiciu filiżanki kawy, zbierzesz je i wysuszysz. To bardzo ważne, ponieważ wilgotne fusy szybko pleśnieją. Po osuszeniu przesyp je do słoiczka. 100 gram fusów zalej 3 litrami wody. Następnie odstaw na 5 godzin. Po tym czasie odcedź nawóz.

Storczyki umieść w misce i podlej przygotowanym preparatem. Po około 20 minutach możesz odstawić kwiaty na swoje miejsce. Pamiętaj, żeby nie fundować swoim orchideą kawowego nawozu zbyt często. Najlepiej używać go, gdy storczyki przez dłuższy czas nie kwitną oraz raz lub dwa podczas okresu zimowego.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!