Ojciec apeluje do innych rodziców o pomoc, po tym jak dzieci rzucały kamieniami w jego niepełnosprawnego synka

Okrutne zachowania u dzieci muszą być jak najwcześniej oduczane, zanim wejdą im w nawyk. Dzieci często zachowują się tak z niewiedzy i strachu przed innością. Czasami naśladują dorosłych, których widzą na spacerze lub w supermarkecie, a rodzice nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Edukacja socjalna jest tak samo ważna jak każda inna, a ten ojciec przekonał się o tym w tragiczny sposób…

Dan Bezzant z Idaho, USA, jest dumnym ojcem szóstki dzieci. Niestety rodzina Bezzant niedawno poznała, jak bardzo okrutne potrafią być inne dzieci, które są wychowywane w ignorancji i nietolerancji. Jego najmłodszy syn, Jackson (7 l.), cierpi na dyzostozę żuchwowo-twarzową (zespół Treachera Collinsa), która przejawia się znacznie pomniejszoną żuchwą, zniekształconymi oczami oraz małżowinami usznymi.

Dan Bezzant z Idaho, USA, jest dumnym ojcem szóstki dzieci. Niestety rodzina...
SOURCE: FACEBOOK

Dzieci z klasy Jacksona przezywały chłopca od potwora, brzydala, a nawet rzucały w niego kamieniami. Nękania tak bardzo dotknęły chłopca, że ten zaczął mówić o samobójstwie. Jego ojciec postanowił napisać na Facebooku apel do wszystkich rodziców, żeby uświadomić ich, jak ważna jest edukacja dzieci na temat niepełnosprawności.

14 września Bezzant napisał wzruszający apel, który w kilka dni został udostępniony ponad 50 tysięcy razy.

Dzieci z klasy Jacksona przezywały chłopca od potwora, brzydala, a nawet...
SOURCE: FACEBOOK

Dan zaczął swój wpis od słów:

„Moje serce jest w rozsypce. Czuję jakby ktoś wyrywał mi je przez pierś…”

Dalej pisze o tym co spotkało jego synka, o nękaniu w szkole, poczuciu inności i myślach samobójczych. Ojciec napisał, że mimo tego, że bardzo boli go to, jak jego dziecko jest traktowane przez rówieśników, najgorsi są… ich rodzice.

„Poświęćcie pięć minut, żeby nauczyć swoje dzieci o niepełnosprawnych. Są oni takimi samymi ludźmi jak wy. Nie można się z nich naśmiewać tylko dlatego, że są „gorsi” czy „inni”. Porozmawiajcie z nimi o współczuciu i miłości do bliźniego. Błagam… Nie pozwólcie, żeby inne niepełnosprawne dzieci cierpiały tak jak mój synek.”

Dan zaczął swój wpis od słów: <br><br><i>
SOURCE: INSTAGRAM

Koniecznie podzielcie się tym artykułem ze wszystkimi znajomymi na Facebooku. Przypomnijcie im, jak ważna jest edukacja naszych dzieci i wnuków, na temat niepełnosprawności.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!