Domowe sposoby, które pomagają i przynoszą ulgę w bólu kolan i łagodzą objawy – Będziesz zaskoczona

Kolana są bardzo istotne w naszym funkcjonowaniu, lecz zazwyczaj nie koncentrujemy się na nich za bardzo. Dopiero w momencie jakiegoś problemu zaczynamy się interesować, gdyż przez ograniczony i bolesny ruch nie potrafimy normalnie funkcjonować.

Dopiero w takich momentach kierujemy się faktycznie do lekarza celem sprawdzenia, co się stało i czy nasz stan może być coraz gorszy. Może jednak zaczniemy bardziej dbać sami o swoje zdrowie i rozwiązywać samodzielnie proste problemy zdrowotne? W końcu mamy na to różne metody!

Co wykorzystać, gdy boli, puchnie, a do lekarza jeszcze daleko?

Zdarza się, że negujemy problemy z naszym zdrowiem. Dajemy sobie dodatkowe kilka dni, by sprawdzić “, czy to coś poważnego”. Zdarza się, że jednak te kilka dni utrudnia nam całkowicie życie, a zapisy do lekarza nie są w tempie ekspresowym. Musimy sobie wtedy radzić.

Żeby pozbyć się obrzęku i bólu, możemy na noc skorzystać z opatrunku z musztardy — smarujemy musztardą kolano i bandażujemy na noc. Rano dobrze zmywamy. Powinno być już lepiej.

Szybszą metodą z użyciem musztardy jest dodanie do niej sody oczyszczonej i miodu. Taki specyfik smarujemy na kolano, bandażujemy i zostawiamy na nodze na około 4 godziny.

Jeśli natomiast musztarda nie jest czymś, co do nas przemawia, możemy spróbować “lżejszych” specyfików. Okład z liści kapusty z pewnością kiedyś pojawił się jako propozycja w Twoim domu na leczenie bólu. Liście kapusty rozbij wałkiem, połóż na miejsce bólu i owiń folią spożywczą na całą noc.

W ostateczności zostaje Ci jeszcze opatrunek z twarogu, w którym to twaróg zabezpieczamy gazą i zakrywamy bandażem. Walka z opuchnięciem i bólem kolana może zostać wygrana!

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!