Nieznany mężczyzna próbował zaciągnąć dziecko do samochodu, dziewczyna zadała jedno pytanie po którym mężczyzna uciekł.

Wszyscy wychwalają reakcję tej dziewczynki w sytuacji potencjalnego zagrożenia.

Niestety wciąż zdarzają się podobne historie. Na szczęście w tym przypadku udało się uniknąć tragedii dzięki bardzo przydatnej sztuczce, którą powinni poznać wszyscy rodzice.

Jak podaje szwedzki dziennik SVT dziewczynka wracała ze szkoły w gminie Falkenberg gdy zaczepił ją nieznany mężczyzna. Twierdził on, że rodzice dziecka powierzyli mu zadanie odebrania dziewczynki ze szkoły.

Na szczęście rodzice dziewczynki rozmawiali z nią wcześniej na temat rozmawiania z obcymi i dziecko doskonale wiedziało jak się zachować w takiej sytuacji.

Dziewczynka zapytała obcego mężczyznę o „tajne hasło”. Jak łatwo się domyślić mężczyzna nie znał hasła i szybko się oddalił.

Sprawą zajęła się policja. Policjanci chwalą dziewczynkę za to w jaki sposób poradziła sobie w tej potencjalnie niebezpiecznej sytuacji.

Bardzo ważne jest przestrzegać swoje dzieci przed rozmawianiem z obcymi ludźmi. Sztuczka z „tajnym hasłem” jest naprawdę sprytnym sposobem zweryfikowania czy obca osoba jest tym za kogo się podaje. Podajcie dalej tę historię innym rodzicom.

SOURCE: PIXABAY. ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE.

Tekst pochodzi z: podaj.to

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!