Tarczycę lecz nie tylko tabletką. Oto 7 naturalnych sposobów na niedoczynność tarczycy.

Niedoczynność tarczycy to poważna choroba, która powodowana jest przez zbyt małe stężenie w organizmie hormonów produkowanych przez gruczoł tarczowy.

Leczenie polega na przyjmowaniu leków uzupełniających hormon, ale oprócz tego istnieje także wiele naturalnych sposobów na pobudzenie tarczycy do pracy. Mogą one być stosowane równocześnie z braniem tabletek. Oto 4 naturalne sposoby na naturalną walkę z niedoczynnością tarczycy.

1. Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna jest dobra praktycznie na wszystko, także na niedoczynność tarczycy. Osoba na nią cierpiąca ma spowolniony metabolizm, a do tego często odczuwa chłód i cierpi z powodu chronicznego zmęczenia.

Uprawianie  sportu o umiarkowanej intensywności trzy razy w tygodniu może przyspieszyć metabolizm, rozgrzać ciało oraz pobudzić organizm. Najważniejsze jest to, aby pamiętać, że wysiłek fizyczny musi być na tyle silny, aby wywołał poty.

2. Zimne kąpiele

Chyba każdy słyszał o prozdrowotnym działaniu zimnej wody na organizm. Choć takie doświadczenie kojarzy się niezbyt pozytywnie, regularnie stosowane może zdziałać cuda. Zimna woda pobudza ciało do działania i poprawia nastrój.

A do tego wspomaga krążenie, co wpływa na odczuwanie ciepła. Do chłodnej wody należy przyzwyczajać się stopniowo, ponieważ zbyt gwałtowny kontakt z zimnem nie sprawi nam żadnej przyjemności oraz spowoduje, że zmarzniemy.

3. Wodorosty

Wodorosty są bogatym źródłem jodu, który jest niezbędny do prawidłowej pracy tarczycy. Niedobór tego pierwiastka obniża wydzielanie hormonu gruczołu tarczowego. Najwięcej jodu zawierają wodorosty kelp i kombu, które dobrze współgrają z warzywami, sushi czy roślinami strączkowymi. W sklepach dostępne są w postaci suszonej, które można zjeść w takiej postaci lub ugotować, aby stały się miękkie.

4. Pikantne potrawy

Osoba chorująca na niedoczynność tarczycy na swojej ścieżce leczenia naturalnego powinna spotkać się z pikantnymi potrawami, które przyspieszają metabolizm oraz rozgrzewają organizm. Najbardziej odpowiednimi przyprawami, jakich można użyć do przygotowania posiłku dla pacjenta z niedoczynnością tarczycy, są:

  • chili,
  • pieprz cayenne,
  • imbir.

Należy jednak uważać, bo niektórzy nie są przyzwyczajeni do ostrych potraw. W takim przypadku trzeba na początku włączać niewielkie ilości przypraw i stopniono zwiększać ich ilość.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!