Nalewka z imbiru na ból głowy i stawów – Sprawdzony przepis polecany przez lekarzy

Nalewka na imbirze już od dawna jest znana, jako remedium na bóle stawów oraz głowy. Przygotowanie jej w domu nie jest trudne, a można później bez ograniczeń korzystać z jej zdrowego działania.

Pamiętaj jednak, że jest lekarstwem i tak jak leki apteczne, może posiadać przeciwwskazania do jej używania. Zanim zaczniesz ją stosować, najlepiej skonsultuj to z lekarzem rodzinnym i dowiedz się, czy Ci nie zaszkodzi. Działanie imbiru jest szeroko znane na całej kuli ziemskiej. Już w starożytności używano go w Tybecie, Indiach i Chinach w tamtejszej medycynie naturalnej.

Pierwszy zapis o imbirze pochodzi aż sprzed 3 tysiącleci! Jest to jeden z najstarszych uprawianych naturalnych leków. Działanie imbiru jest uniwersalne. Pomoże zrzucić kilka kilogramów, ale także uspokoi trawienie i pomoże przy braku łaknienia. Używa się go także jako pochodzącego wprost z natury antybiotyku, środka wykrztuśnego lub wywołującego zdrowy pot przy silnej gorączce.

Nie są to wszystkie znane działania imbiru. Wiadomo także, że rozgrzewa i pomaga leczyć przeziębienia. Poleca się go osobom cierpiącym na zaparcia. Ma całą gamę zastosowań, co jest wystarczającym powodem, by zdecydować się na przyrządzenie domowej nalewki.

Składniki na nalewkę:

  • 300 gramów imbiru
  • 600 ml brandy
  • 2 łyżki stołowe miodu
  • sok wyciśnięty z jednej cytryny

Jak zrobić nalewkę imbirową?

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!