Jak przywrócić dłoniom młodość nawet w wieku 60 lat. Wystarczy jedynie 10 minut w tygodniu.

Oto sposób jak przywrócić dłoniom młodość nawet w wieku 60 lat. Aby to osiągnąć, wystarczy jedynie 10 minut w tygodniu.

Nie tylko skóra wokół oczu zdradza nasz wiek. Tak samo jest w przypadku dłoni. Ich pielęgnacja jest znacznie trudniejsza niż twarzy. Mimo tego warto o nie dbać, bo są wizytówką kobiety. Wizyty w salonie kosmetycznym mogą zadbać i poprawić wygląd skóry.

Ale zamiast wydawać pieniądze na kosztowne zabiegi, warto poświęcić 10 minut w tygodniu na domową pielęgnację. Oto przepis na produkt, który może głęboko oczyszczać skórę, rozjaśniać ją i odmładzać. Ponadto doskonale zmiękcza naskórek.

Domowa pielęgnacja dłoni

Skóra dłoni jest narażona na działanie wielu czynników, między innymi promieni słonecznych czy chemii gospodarczej. Zagrożeniem dla jej stanu są też uszkodzenia mechaniczne. W efekcie proces starzenia dłoni zaczyna się już w okolicy 20 urodzin.

Prace domowe takie jak zmywanie czy sprzątanie oraz tendencja do wysuszania się skóry niekorzystnie wpływają na jej kondycję. Około 30-40 roku życia na dłoniach pojawiają się plamy starcze. Dodatkowo ekspozycja na światło słoneczne przyczynia się do powstawania piegów.

Na szczęście jest na to sposób. Możesz samodzielnie przygotować preparat, który zadba o skórę dłoni i je odmłodzi. Skuteczna maska na dłonie – przepis

Składniki maski:

  • Soda oczyszczona – 2 łyżki
  • Sól (najlepiej morska) – 2 łyżki
  • Pianka lub środek do oczyszczania twarzy – 3 łyżki

Sposób przygotowania maski:

Należy wymieszać sól z sodą oczyszczoną. W przypadku, gdy używasz soli morskiej, wcześniej zmiel ją dokładnie w młynku do kawy. Następnie składniki wymieszaj z pianką lub środkiem od oczyszczania twarzy. Co istotne, uzyskana mieszanka musi mieć konsystencję śmietany.

Po przygotowaniu maski należy nałożyć ją na dłonie, zaczynając od opuszków palców, a kończąc na łokciach. W czasie nakładania wykonuj delikatne ruchy masujące i weź pod uwagę naskórek.

Tak nałożona maska zacznie twardnieć i coraz bardziej się wchłaniać. Skup się na pocieraniu nią rąk z każdej strony i wykonuj tę czynność przez 10 minut. Po upływie tego czasu resztki mieszanki zmyj ciepłą wodą. Efekty na pewno pozytywnie Cię zaskoczą!

Skóra stanie się gładka i delikatna, ponieważ maska zadziała jak peeling. Ponadto skóra stanie się jaśniejsza i wraz z upływem czasu plamy starcze i piegi znikną. Cienkie włoski na rękach staną się przerzedzone, a po kilku zabiegach przestaną rosnąć.

Maskę należy regularnie stosować, jednak nie częściej niż raz w tygodniu. Należy przy tym wystrzegać się zbyt mocnego pocierania rąk i nie dopuszczać do zadrapań. W przypadku suchej skóry zaleca się dodanie do maski niewielkiej ilości oliwy lub innego oleju.

Na końcu należy pokremować ręce kremem nawilżającym. 10 minut w tygodniu wystarczy, by skóra dłoni zachwycała młodym wyglądem.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!