Zobacz czy dotyczą Ciebie te nietypowe objawy menopauzy, które mogą cię zaskoczyć.

Menopauza tak naprawdę może dosięgnąć kobiet w każdym wieku.

Jej najważniejszym i pierwszym objawem, który daje do myślenia, są rozregulowane miesiączki, jednak nie zawsze one muszą oznaczać okres przekwitania. Objawy menopauzy łączą dolegliwości fizyczne i psychiczne.

Wpływ na wystąpienie menopauzy może mieć miejsce pochodzenia, status społeczny oraz choroby towarzyszące. Wszystkie te czynniki wpływają na kobiety albo bardziej fizycznie, albo bardziej psychicznie, co szybciej lub wolniej może prowadzić do przekwitania.

Najważniejsze i pierwsze objawy menopauzy, które mogą zaniepokoić kobietę, to:

  • zaburzenia miesiączkowania,
  • ciągle i narastające uczucie zmęczenia,
  • rozdrażnienie,
  • uderzenia gorąca,
  • opuchnięte nogi,
  • zlewne poty,
  • problemy ze snem,
  • tycie,
  • częste wahania nastroju.

Jak i na rozregulowane miesiączki, najczęściej kobiety skarżą się właśnie na męczliwość. Zaczynają one nagle czuć brak sił, chęć częstego snu, zero energii do czegokolwiek, dłuższe okresy regeneracji energii.

Uderzenia gorąca zaś są najbardziej uprzykrzającym życie następstwem menopauzy. Występują one najczęściej w godzinach wieczornych lub pod wpływem stresu, a także diety. U każdej kobiety przebiega to indywidualnie.

Kolejnym nieprzyjemnym następstwem przekwitania jest nadmierne pocenie się oraz zlewne poty, które występują najczęściej podczas snu. Ich przykrym skutkiem jest to, iż kobiety często budzą się w środku nocy całkiem mokre, a co za tym idzie, później ciężko znowu im zasnąć (co prowadzi też do ogólnego zmęczenia organizmu).

Bezsenność to kolejna nieprzyjemna cecha menopauzy, która przyczynia się także do częstych wahań nastroju.

Wiadomo, że jeżeli ktoś jest niewyspany, może to prowadzić do tego, iż nie ma na nic siły, a co za tym idzie, dzień staje się dla niego uciążliwy i jest on bardziej rozdrażniony na wszystko, co dzieje się dookoła. Kolejnym, bardzo niepożądanym objawem dla kobiet podczas przekwitania, jest nadmierne tycie.

Jak wiadomo, kobiety dbają o swoją figurę, a więc nieuzasadnione przybieranie na wadze nie zwiastuje nic dobrego, także może korelować z wahaniami nastroju, czy nawet ogólnym smutkiem.

Kiedy dojrzysz u siebie takie nieprzyjemne objawy należy udać się szybko do lekarza.

Jego zadaniem jest wytłumaczenie całego procesu przekwitania i uspokojenie Cię, ale także ma on za zadanie poinstruować Cię, jak radzić sobie z występującymi objawami. Przekwitanie nie jest momentem, w którym nie można nic zrobić z objawami, jednak nie należy zajmować się tym na własną rękę.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!