Wieczorne maski z sodą: 4 proste domowe przepisy. Kompletne rozwiązanie dla zwiotczałej skóry.

Niestety nie wszystkie z nas mogą znaleźć czas na regularne wizyty w salonie piękności. Ale przeznaczyć 10 minut wieczorem na domowy rytuał piękna, każda kobieta może sobie pozwolić.

Soda oczyszczona jest niezbędnym i wszechstronnym produktem. Efekt jej użycia zależy od składnika jej towarzyszącego.

Przedstawiamy 4 maski z sodą, które kompleksowo działają na skórę: oczyszczają, odnawiają, nawilżają, odżywiają. Wybierz swoja ulubioną lub używaj kolejno każdej z nich!

Maski z sodą oczyszczoną

Maska zwężająca pory

1 łyżeczkę sody wymieszaj z 3 pokruszonymi tabletkami węgla aktywnego. Dodaj wodę, wymieszaj, aby uzyskać konsystencję gęstej zawiesiny. Masującymi ruchami nakładaj maskę na twarz, omijając powieki i usta. Pozostaw na skórze przez 5 minut, spłucz ciepłą wodą, nałóż krem ​​pielęgnacyjny.

Odświeżająca maska ​​peelingująca

0,5 łyżeczki sody wymieszaj z 1 łyżeczką mąki owsianej i 1 łyżką gęstej śmietany. Nałóż powstałą mieszaninę ruchami masującymi na twarzy. Nie pocieraj ani nie rozciągaj skóry! Pozostaw maskę na 10 minut, następnie spłucz ciepłą wodą, przetrzyj skórę tonikiem.

Odżywiająca maska ​​z sodą

Zmieszaj sodę i oliwę z oliwek w stosunku 1: 1. Nałóż maskę na twarz, pozostaw na 20 minut. Usuń pozostałości maski serwetką, spłucz twarz najpierw ciepłą, a następnie zimną wodą bez mydła.

Maska liftingująca

Wymieszaj 1 łyżeczkę sody z 1 białkiem i 1 łyżeczką miodu. Nakładaj grubszą warstwę na twarz, pozostaw na 15 minut. Spłucz ciepłą wodą, nałóż krem ​​odżywczy.

Pielęgnacja domowa przy użyciu prostych produktów pomoże każdej kobiecie wyglądać młodziej. A jakimi środkami domowymi Ty chronisz swoją młodość?

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!