Nie sądziłam, że liście laurowe mają tyle zastosowań – uzdrowią Twój organizm z wielu chorób.

Liście laurowe znane są nam od pokoleń i dodają smaku tradycyjnym potrawom. Chyba każdy, gotując zupę, dorzuca chociaż ten jeden magiczny listek.

Nasze babcie dodawały je do wielu dań. Nie wyobrażały sobie bez nich, np. gulaszu, bigosu, a także czerwonego barszczu, który serwowały głównie podczas Wigilii.

Jednak liście laurowe nie są jedynie pospolitą przyprawą. W starożytnych czasach stanowiły lekarstwo na różnego rodzaju schorzenia. Pójście za przykładem greków przyniesie ulgę w wielu dolegliwościach.

Liście laurowe pomogą na:

#1Cukrzycę

Według najnowszych badań zmielone liście, jeśli spożywamy je dwa razy dziennie, obniżają poziom cukru we krwi oraz sprzyjają produkowaniu większej ilości insuliny.

#2 Serce

Kwas kawowy i rutyna, zawarte w liściach laurowych, obniżają poziom złego cholesterolu i sprawiają, że ściany serca są wzmocnione.

#3 Trawienie

Zmagasz się z kłopotami z trawieniem? Liście laurowe przyniosą Ci ulgę. Dzięki nim pozbędziesz się toksyn z przewodu pokarmowego oraz pokonasz wzdęcia. Wspierają również produkcję soków trawiennych i tym samym przyspieszają trawienie.

#4 Ból

Osoby zmagające się z artretyzmem, bólem mięśni czy bólem stawów docenią ich przeciwzapalne działanie, a ból głowy ukoi olejek z liści laurowych wmasowany w skroń.

#5 Rak

Liście laurowe przejawiają również działanie przeciwnowotworowe. Są szczególnie skuteczne w walcem z rakiem piersi.

#6 Rany

Roślina ta jest niezastąpiona w gojeniu ran. Właściwości antybakteryjne liści laurowych pomogą także w usuwaniu blizn.

#7 Gardło

Dzięki tej przyprawie pozbędziesz się także kaszlu i zalegającej wydzieliny. Warto zastosować ją w trakcie przeziębienia w celu oczyszczenia dróg oddechowych.

#8 Włosy

Liście laurowe są pomocne w walce ze swędzeniem głowy i łupieżem. Wystarczy przygotować wodę laurową, czyli zagotować kilka liści i płukać nią głowę. Taka płukanka wpłynie także korzystnie na porost włosów.

Czy wiedzieliście, że liście laurowe mają tak wszechstronne działanie? Koniecznie podziel się tymi informacjami ze znajomymi!

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!