Podpal liść laurowy w domu i zostaw na 10 minut. Ciężko uwierzyć w ten efekt

Liście laurowe od dawna są powszechnie stosowane w kuchni ponieważ doskonale uzupełniają smak potraw, każdy kto lubi gotować powinien mieć ich zapas w kuchni.

Liście te jednak mają jeszcze inną, niezwykłą właściwość, o której wiedzą już tylko nieliczni.

Weź jeden lub kilka liści laurowych i podpal je i zostaw w popielniczce lub innym żaroodpornym naczyniu na ok. 10 minut.

Po powrocie do pomieszczenia łatwo wyczuć charakterystyczny zapach. Ta woń przyczynia się do produkcji endofin zwanych hormonami szczęścia. Uspokaja nerwy i wprowadza w stan głębokiego relaksu.

Dodatkowo zapach ten pomaga osobom mającym problemy z zasypianiem oraz delikatnie oczyszcza drogi oddechowe. To jednak nie wszystko…

Ten zbawienny dla człowieka zapach jest znienawidzony przez komary! Tak więc mamy prosty sposób na odstraszenie ich kiedy siedzimy w ciepły wieczór przy otwartym oknie.

Palone liście laurowe stanowią znacznie bezpieczniejszy sposób na odstraszanie insektów niż środki chemiczne jakie tradycyjnie kupujemy w tym celu a jakie często szkodzą dzieciom oraz zwierzakom.

Używaliście kiedyś w ten sposób liści laurowych? Przekaż ten artykuł dalej! Niech Twoi znajomi poznają niezwykłe właściwości tych niepozornych listków.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!