Podpal liść laurowy na 10 min przed snem. Ciężko uwierzyć w efekt

Liście laurowe znamy przede wszystkim z kuchni. Dodawany często do wszelkich potraw.

Są niezwykle aromatyczne oraz uzupełniają dania niepowtarzalnym smakiem. Zazwyczaj mamy ich tak wiele jak i pieprzu, soli lub ziela angielskiego.

Liście laurowe mimo, że są doceniane, nie zawsze wiemy o ich pełnym możliwym wykorzystaniu. 

Aby dowiedzieć się o jego szerokiej gamie zastosowań – wystarczy wziąć liść laurowy oraz popielniczkę lub naczynie żaroodporne i podpalić susz oraz zostawić na blisko 10 minut. W tym czasie można pomieszczenie opuścić, a po powrocie wyczujemy niepowtarzalny aromat rozchodzący się po pokoju.

Właśnie ten specyficzny zapach jest w stanie wpłynąć na tworzenie się endorfin w naszym organizmie. Endorfiny to inaczej hormony szczęścia!

Dlaczego więc nie stosować tak naturalnego kadzidła od czasu do czasu? W ten sposób uspokajamy swoje nerwy i relaksujemy organizm.

Co więcej, woń palonych liści laurowych jest idealnym rozwiązaniem na odstraszanie insektów – chociażby komarów, ponieważ te nie cierpią ich zapachu, podobnie jak zapachu aksamitek, inaczej zwanych śmierduszkami.

To niemal idealne rozwiązanie, gdy nadchodzą upalne dni i wieczory to jedyny moment na ochłodzenie rozgrzanego domu. Właśnie wtedy zakradają się do nas wszelkie owady. Podpalenie liści laurowych to zdecydowanie zdrowszy sposób obrony przed nieproszonymi gośćmi w porównaniu do środków chemicznych.

Przy okazji spalany susz wymienionej już rośliny pomaga przy zasypianiu i utrzymaniu dobrej jakości snu. Oczyszcza również delikatnie drogi oddechowe. Wypróbuj więc wszelkie działania laurowego dobra i podziel się nim z bliskimi!

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!