Lista kilku najbardziej niebezpiecznych leków – niektóre z nich są wprost zabójcze

Cierpiąc na różnego rodzaju choroby i schorzenia często zażywamy leki, które mają wpłynąć na poprawę stanu zdrowia lub całkowicie wyeliminować chorobę.

Przed zażyciem jakiegokolwiek leku należy przeczytać ulotkę informacyjną i zapoznać się z możliwymi skutkami ubocznymi i niepożądanymi efektami. W obecnych czasach praktycznie nie ma leków, które nie miałyby niekorzystnych działań, chociaż z reguły niosą ze sobą nieduże ryzyko, a korzyści przeważają.

Jednak znane są również leki, które mimo to, że ratują życie to posiadają bardzo poważne i nawet niebezpieczne działania niepożądane. Należą do nich:

Cytostatyki – substancje wykorzystywane w leczeniu nowotworów popularnie nazywane chemioterapią.

Leczenie to stosuje się u bardzo wielu chorych na różne rodzaje raka, ponieważ jest uważane za jedyną szansę uratowania zdrowia i życia. Jak wiemy, chemioterapia niesie za sobą wiele ubocznych efektów, do których należą przede wszystkim – osłabienie odporności, ciągłe zmęczenie, zmniejszenie wagi czy utrata włosów.

Najczęściej po zakończeniu leczenia objawy ustępują. Jednak cytostatyki nie tylko zapobiegają mnożeniu się komórek rakowych, ale również atakują zdrowe tkanki organizmu, co może doprowadzić do uszkodzenia organów w ciele, jak również wystąpienia nowej choroby nowotworowej.

Badania przeprowadzane w tym kierunku, wykazały niestety, że skuteczność leczenia chemioterapią wynosi poniżej 10%

Leki hormonalne – przyjmowane przez miliony kobiet każdego dnia, zarówno jako środek antykoncepcyjny czy regulujący krwawienie miesięczne, bądź jako środek łagodzący objawy menopauzy.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!