Skuteczna metoda na włosy. Od miesiąca moje włosy są elastyczne i żywe. Fryzjerka zdradziła sposób

Laminowanie włosów to idealny sposób na to, aby wyglądały one wspaniale. Zabieg ten sprawia, że stają się one błyszczące, gładki i lśniące.

Jest dokonała kuracją dla włosów pozbawionych objętości, suchych i matowych. Usługa ta wykonana w salonie fryzjerskim jest dość kosztowna.

Aby zabieg ten był skuteczny konieczne jest co najmniej 5 wizyt u fryzjera. Na szczęście zabieg ten można wykonać w domu wykorzystując kilka składników, które można znaleźć w każdej kuchni.

Potrzebne składniki:

  • łyżka żelatyny spożywczej
  • 3 łyżki gorącej wody
  • 1 łyżka ulubionej maseczki lub balsamu do włosów

Przygotowanie kuracji:

Całe opakowanie żelatyny wsypać do pojemnika wykonanego ze szkła lub ceramiki. Zalać gorącą, ale nie wrzącą wodą. Mieszać, aż żelatyna całkowicie się rozpuści. Do powstałej mikstury dodać maseczkę lub balsam. Można również wzbogacić ją witaminami E i A.

Włosy umyć i nanieść na nie przygotowaną maskę. Nakładanie rozpoczynamy od końcówek kierując się ku górze. Trzeba zachować odstęp około 5 cm od skóry głowy, aby uniknąć jej przetłuszczenia.

Włosy związać w kok i owinąć go czepkiem, folią spożywczą lub plastikową torbą. Miksturę należy trzymać na włosach około 30 minut, co jakiś czas rozgrzewając ją ciepłym powietrzem z suszarki.

Po upływie tego czasu włosy spłukać dokładnie ciepłą wodą bez dodatku szamponu. Włosy należy pozostawić aż wyschną same, nie należy suszyć ich za pomocą suszarki.

Nadmiar maski można przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku i użyć jej ponownie. Wtedy trzeba ją podgrzać przed nałożeniem na włosy.

Efekty zabiegu laminowania widoczne są już po pierwszym zastosowaniu. Włosy odzyskują blask, są gładsze i wyglądają zdrowo.

Najlepsze efekty daje systematyczne używanie maski 2 razy w tygodniu przez miesiąc. Po takiej kuracji włosy zdecydowanie poprawią swoją kondycję i ogólny wygląd. 

Żelatynę można również zastąpić nasionami lnu. Dadzą one taki sam efekt. Fakt ten jest szczególnie ważny dla osób, które nie chcą używać produktów pochodzenia zwierzęcego.

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!