Lepsze samopoczucie i zdrowie. Buraki w miesiąc zdziałają cuda. Jedz je codziennie i ciesz się zdrowiem

Lepsze samopoczucie i zdrowie? Buraki w miesiąc zdziałają cuda!

Buraki znane są już od starożytności. Grecy i Rzymianie wykorzystywali je jako remedium na przeróżne choroby. Były idealnym środkiem leczniczym, nie tylko ze względu na łatwą dostępność i uprawę, ale też zawartość składników odżywczych.

Warzywa te są bardzo dobrym źródłem magnezy, cynku, wapnia, sodu, jodu i boru, a także saponiny, flawonoidów oraz betainy i azotynów. 

Chlor zawarty w burakach sprzyja oczyszczeniu pęcherzyka żółciowego, prawidłowemu funkcjonowaniu narządów wewnętrznych oraz ma pozytywny wpływ na nerki i limfę.

Buraki są szczególnie zalecane w diecie osób z miażdżycą, cukrzycą czy nadciśnieniem tętniczym. Dzięki wysokiej zawartości składników odżywczych wpływają też pozytywnie na odporność, walkę z bezsennością czy niedokrwistością. Sok z buraków może być dobrym uzupełnieniem diety osób z niedoczynnością tarczycy bądź Hashimoto, ze względu na dużą zawartość jodu.

Jak jedzenie buraków wpływa na zdrowie?

Poprawiają krążenie krwi

Buraki zawierają azotany, które w jamie ustnej przekształcane są w azotyny, dzięki którym zwiększa się przepływ krwi do mózgu.

Usuwają toksyny z organizmu

Buraki wspomagają detoksykację organizmu, pracę wątroby i nerek, pozytywnie wpływają na funkcjonowanie jelit oraz usuwanie kwasu moczowego z organizmu.

Regulują cykl miesiączkowy i łagodzą menopauzę

Buraki są świetnym źródłem żelaza, zapobiegają anemii i pobudzają wytwarzanie czerwonych krwinek. Dzięki temu pomagają w regulacji cyklu i łagodzeniu dolegliwości w czasie menopauzy.

Działają przeciwnowotworowo

Comments

Loading...
error: Treść zabezpieczona !!